Header Ads

YENİ EKLENENLER

07 Eylül 2019 İstanbul Altılı Tahminleri (Furkan Meriç)


Merhaba sevgili arkadaşlar.  
Başlıkta İstanbul Altılı Tahminleri yazdım fakat bu paylaşım tahmin niteliğinden çok geri planda kalmış ya da benim ön planda şans verdiğim isimler ile ilgili açıklamaları mı içeren bir paylaşım olacaktır. Tek tek yorumlu bir şekilde bu isimlerden bahsedeceğim.


Geçtiğimiz gün sitemiz üzerinden sizlere uzun bir şekilde bahsettiğim bir sosyal sorumluluk projesi adı kapsamında #farkındalık yaratmak için söz ettiğim Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğine bu ay sitemizin tüm gelirlerini bağışlama kararı aldık. O yüzden bu tahminlere bakarken - yahutta bakmasanız da olabilir günde bir kez sitemizi ziyaret edip DESTEK olmayı Unutmayınız. Bir tıklamadan ne olur demeyin, elimizden ne gelirse bu projeye desteğimizi sunacağız. 

Konu ile detaylı bilgilere ulaşmak için ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğini ziyaret etmek için aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.


KIZIM AZRA: 52 gün önce start aldığı Grup-2 koşuda o kadar çok tutuyordum ki kendisini boş kilo ile tabelanın son basamağına tutunmuş olsa da göstermiş olduğu direnç bana yeterli geldi. Sanırım bu 52 günlük geri çekilme sürecinde ''galopları yayınlayan sitelerden baktığım kadar ile'' pek hazırlıklarını göremedim. Fakat önde yine her halükarda temposunu rakiplerine hissettirebilecek olan kısrak bu önemli koşuyu kazanarak oyunlarımızı cazipleştirebilir.

SHARPA: Sentetik pistte henüz iki kez start alıp kazanamamış olsa da bu kötü bir performans sergilediği anlamını taşımıyor. Özellikle bu yıl start aldığı yarışlarda çok daha formda isimler mücadele içine girmiş olmasından dolayı bir türlü birinciliği göğüsleyemedi. Geriye dönüp baktığımız zaman son 1500 metre Sentetik pist koşusunda şuan ki favori isim olan 1 numaralı atı da çok kolay şekilde geride bırakmıştı. Açıkçası Big Brown izlediğim zaman eski tadı alamıyorum.Yaşının verdiği bir yorgunluk artık eski formundan uzaklaşmasına neden olmuş olabilir. Velhasıl kelam; Sharpa bugün ön tarafta Bıg Brown'a iyi bir markaj uygularsa koşunun kazananı da olabilir. 


YEŞİL YOL: Tam 11 ay gibi bir süre sahalardan uzak kalan ve bu yıl sadece bir kez start alan bu isim yine sahalara füze gibi bir giriş yapmıştı. Acaba bu kadar ara ile koşabilir mi,yapabilir mi derken Bursa'da fotoda kaybettiği yarış çok tatminkardı. Hatırlayın bakalım bu ismin ara vermeden önceki İstanbul Sentetik pist yarışlarını ? Harika işler çıkartıyordu. Bugünde Umutlu ve Ulukız'ın süratlendireceği koşuda kazanmaması için herhangi bir sebep görmüyorum. Geçtiğimiz yıl kazandığı IFAHR Koşusunun bir kopyası bugün neden gerçekleşmesin ?Hiç yorum yok