Header Ads

YENİ EKLENENLER

12 Eylül 2019 Ankara 1.Altılı Tahminleri (Furkan Meriç)


Değerli arkadaşlar merhaba. Maalesef bu ay pek sık tahminde bulunamadım sizlere. Hem vakit bulamadığımdan hemde bu kısa süreli bakışlardan ötürü sizleri yanlış yönlendirmek istemediğimden ötürü sessiz ve sakin bir şekilde köşemde bekliyorum. Yarında her ne kadar zor bir program gibi gözükse de sizlere tuttuğum ve sürpriz yapma ihtimali olan isimlerden söz edeceğim.

CHARLATAN: Yarış hayatına 1200 metre çim pistte 1.12.53 derecesi ile merhaba diyen bu isim şuan grup içerisinde de en iyi dereceye sahip. İlk koşusunu hatırlayacak olursak eğer yarış içerisinde tereddütlü aksiyonlar yapan ve düzlükten sonra freni boşalmış kamyon gibi bariyerden vurdura vurdura giden bu isim benim görüşüme göre adapte olabilse idi 1.11 derecelere dahi inebilirdi. Bu kez uzayan mesafede start alacak olması ve bir koşu da görmüş olmasının verdiği avantaj ile kazanmaya çok yakın.

ÇAĞANHAN: Çim pistteki iki koşusunda da iyi isimlerin arkasında kendisine yer edinen safkan,çok uzun aradan sonra katıldığı kum pist yarışında ise sonlardaki aksiyonları ile beğenimi kazanmıştı. Yani grup içerisine öyle ahım şahım çok mücadeleci ve güçlü bir safkan yok. Adanadaki çim yarışlarında da geçildiği rakiplerine baktığımızda şuan gayet iyi yerde olduklarını görebiliyoruz. Dolayısıyla Çağanhan'dan yarın çok bambaşka bir yarış gelebilir. 


3.KOŞU: Start aldıkları rakipler ile mukayese ettiğimizde gruptan bir adım daha öne çıktığını düşündüğüm 1 ve 4 numaralı safkanlar ile burayı geçebiliriz. Fakat önde yüksek tempoda kaçacak isimlerin olması sizleri tereddüt içine soktuysa vurun H gitsin. Dört tane at var zaten.


4.KOŞU: Hatırlayacağınız üzere ben sizlere son koşusunda buradaki 7 numaralı kısrağı tek vermiştim ve maalesef oyunumuzda bu attan yatmıştı. O gün önüne aldığı Şüşü çok süratli kaçınca yapacağı pekte bir şey yoktu. Fakat bugün jokeyi tarafından biraz daha akıllıca idare edilirse kazanabilir ve sürpriz yapabilir. Yine son iki koşusundaki performansı iyi olan Monshau ve bu kez şansını kısa mesafede deneyecek olan Ananıashvılı ise kazanması halinde şaşırmayacağım isimlerdir. Son yarışını çok kolay kazanan Kasalına ile No Drama ise diğer tercih edeceğim kısraklardır. Geride kalan iki isim olan Allora ve Imogen 'da tercih edilebilir. Bunlarda büyük ihtimalle sürpriz konumda çıkacaklarından ötürü yarışta her an farklı koşarak sürpriz yapabilirler.

YAKUTİYE: Son bir ayda yedinci koşusuna çıkacak olan safkan artan formuna rağmen sık koşması kafalardaki soru işareti. Zaten geçtiğimiz 2-3 koşusuna baktığımızda bu rakiplerini kolay bir şekilde ayırabildiğini görüyoruz ki özellikle son 1600 metre yarışında koşu içerisinde binbir türlü sıkıntı yaşamasına rağmen sonlarda muhteşem gelmiş ve beni o gün çok şaşırmıştı. İstanbul'daki son koşusunu zaten gücüne ölçü almıyorum. Orada da fena koşmadı.Çünkü Adilabi'nin tempoyu belirlediği ve rölanti giden koşuda bu rakipleri için öyle yavaş bir tempoda yapacağı pekte bir şey yoktu. Bugün kendisinden iyi bir yarış bekliyorum fakat umarım bu yarıştan sonra bir süre geri çekilir ve istirahat ettirilir.

6.KOŞU: Startla beraber belki de bir çok ismin tempoyu yükseltecek olması en çok  Montego'nun işine yarayacaktır. Şayet İstanbul'daki son koşusuna anlam veremediğim Gustav ve 53 gün dinlenme süreci ile bu yarışa gelecek olan Alderamin'in bu şartlar altında start alacak olmasından ötürü sürpriz yapabilir. Yine de bu yarış için; Ankara'da çok farklılaşan Gustav ve uygun sikleti ile Alderamin'inde yazılması taraftarıyım. 


Hepinize bol şanslar arkadaşlar....
Hiç yorum yok