Header Ads

YENİ EKLENENLER

14 Eylül 2019 Ankara Altılı Ganyan Tahmini (Metin Hoca )


Güzel ve birbirinden çekişmeli koşuların bulunduğu yarınki Ankara programını dilim döndüğünce yorumlamaya çalışacağım.Yapacağınız kuponlarınıza katkı sağlamasını umut ediyorum.

1.ayak: İlk kez koşacak 2 yaşlı tayların mücadelesinde idman pistinde bir hayli hazır ve pişkin görünen Muskat ve Peekaboo rakiplerine oranla bir adım önde değerlendirilmelidir. İyi ellerde hazırlanan Expectancy bu taylara yakın rakiptir.Bu yarışı sözünü ettiğim bu üç safkan dışına çıkarmayacağım.
Sıralama: 6 - 7 - 3

2.ayak: Henüz çimde kazanmamış olmasına rağmen sert rakiplerle koştuğu yarışlarında fena görünmeyen Livadi koşunun favorisi olmayı hakediyor.Ekürilerinin de yardımlarıyla Kamakaya ve kumda kazanırken beğenimi kazanan, çimde de iyi koşmasını beklediğim Şanbike rakip konumundadırlar.Yarışın süprizini Cansuyum' dan bekliyorum.
Sıralama:5 - 1 - 10 - 4

3.ayak:Yarış kazanmasına rağmen formunu eskiye oranla gerilemiş olarak görsem de El Nino favorim, formunun zirvesinde olan Bedwulf  rakibidir.Bu iki safkanın eksik koşmaları halinde grubun gençlerinden Klaus ve Lead Soldier' ın devreye girmelerini bekliyorum.
Sıralama: 2 - 1 - 10 - 11

4.ayak: Ardaşah İstanbul' da kazanırken 1400 ünü 1.21 içerisinde koşup yarışın son metrelerinde yeniden tazelemesi ile 1600 metrede de yaşıtlarına kolay kolay teslim olmayacağını ispatlamış oldu.Bugün içinde yarışın temposunu ayarlama fırsatı bulacağını düşündüğüm tayın sonlarda kuvvetle gelecek rakiplerine dayanarak yeni bir zafere imza atmasını bekliyorum.Bankomdur.
Sıralama: 1 - Ardaşah

5.ayak: Form tuttuğu zaman üst üste başarılı koşular yapabilen kaliteli kısrak Black Chinese yarışın favorisidir.Ben bugün için bu kısrağa tek rakip önereceğim.Kısa mesafedeki son yarışını beğendiğim İremsu bugün favori kısrakla beraberce değerlendirilmelidir.
Sıralam: 1 - 4

6.ayak:Son yarışlarında yakın bitiren safkanlar Agah ve Prenses Aslı yine ön planda tutulmalıdır.Yakın rakipleri Astrastad, Şimşekberk ve Özayberk' tir.
Sıralama:7 - 6 - 5 - 8 - 10

33.6 TL.


Saat:22:45

Bol şanslar...
Hiç yorum yok