Header Ads

YENİ EKLENENLER

16 Eylül Kocaeli Altılı Ganyan Yorumlarım (Furkan Meriç)


                        Günün ilk ayağı için ben iki ismi diğer rakiplerine oranla biraz daha önde görüyorum. Muhtemelen startla birlikte ön tarafa düşerek tempo verecek isimler olacaktır ki program üzerinde 4-5 kaçak ismin olduğunu görebiliyoruz. Dolayısıyla aradan sonraki ikinci koşusunu Bursa'da yaparak buraya gelen 8 numaralı DADDY COOL  favorimdir. Ağır kilo ile katıldığı son yarışını çok beğendiğimi  belirtmek isterim. Ek olarako gün sprintine de geç kalmıştı. Rakip olarak ise Kocaeli kum pistini seven ve İstanbul'da son yarışlarında Kısa Vadeli gruplarda boy göstererek son dönemlerde en iyi durumuna ulaştığını düşündüğüm FLAMBOYANT diyorum. Benim kafamdaki senaryolara göre bu ikili gruptan biraz daha performans olarak önde duruyor. 


                      2.Ayak ben tek bir isme yoğunlaşmak istemiyorum fakat yine de ne olur ne olmaz oyunlarınızda bulunsun diyeceğim 8 numaralı TEK YÜREK olacaktır. Uzun zamandan beri idman pistinde olan safkan anneden Bitirimkarınca ve Kuziko gibi isimler ile öz kardeş. Dikkatimi çeken bir diğer detay ise Selim Kaya'nın bu safkan ile yapmış olduğu hazırlıklar. Daha üç ay öncesinden beri çalışmaya başlamışlar ve gayette akıcı hazırlıklara sahip. Tabii diğer rakiplerine oranla yarış görmemiş olması kağıt üzerinde dezavantajı gibi duruyor olsa da potansiyelli bir isim. Dikkat edelim.


                 3.Ayak yamak-1 yarış olmasından ötürü her ihtimale açık gibi duruyor. Şayet yarışın favorisi Bombacan hariç grup içinde istikrarlı atların sayısı az. Bombacan'da son yarışlarında start sorunu yaşıyor ve bugün önde temposunu rakiplerine hissettirmek isteyecek olan Kovada ve Veliahtım gibi iki süratli isim var. Aprantisinden ötürü biraz çekingenlikle yaklaşmış olsam da AHMİN bugün için iyi koşabilir. Aradan sonra ikinci koşusunda Bursa'da 63 kilo ile start alırken iyi koşmuştu. Bugünde üstündeki biraz soğukkanlı binerse sürpriz yapabilir. Ama yine de Bombacan-Fıratın Öfkesi ve Kovada isimli atlarında iyi koşabileceğini düşünüyorum.                   Son koşularında bir iyi bir kötü koşsa da Kocaeli kum pistindeki yarışlarını beğendiğim ARKANŞAH son yarışına oranla daha uygun mesafede kazanabilir. Yine son koşusunda Sarrafşah gibi iyi bir isme diş geçirmeye çalışsa da mesafenin kısa olmasına rağmen iyi koştuğunu düşünüyorum. Buna ek olarak 18 Haziran'da yine bu pistte 1200 metre mesafede start alırken,çok gerilerde yarışı takip etmiş ve açılana kadar yarış bitmişti. Sonlarda güzel geldiği o yarışta da kaba kumu yapabileceğini gösterir nitelikte bir yarış çıkarmayı başarmıştı.                    Son ayak gerçekten günün en süratli yarışlarından biri olabilir. Ayağına seri bir çok ismin liderlik mücadelesinde acaba önde diri kalan mı kazanacak yoksa sonlarda etkili gelerek sprint atan bir isim mi? Gerçekten bu grupta buna karar verebilmek zor. Benim sizlere önerebileceğim iki isim ise ; İstanbul'dan gelen kaliteli isim HİDDEN JEWELS ve aradan sonra pek bir varlık gösterememiş olsa da yarış gördükçe toparlanacağını düşündüğüm STAR FORCE olacaktır. 

Hiç yorum yok