Header Ads

YENİ EKLENENLER

21 Eylül İzmir Altılı Ganyan Tahminleri (Furkan Meriç)


Dostlar iyi günler...İzmir programı kağıt üzerinde zor gibi duruyor. Bende zorlandım. Fakat inandığım ve takibimde olan iki isminde uygun gruplara düştüğünü görünce kazanabileceği duygusu oluştu. Dolayısıyla bu iki ismi de sizlere banko verme kararında yoğunlaştım.
Hep birlikte yorumlara geçecek olursak;

1.AYAK: Günün belki de program içerisinde en zor bir iki ayağından biri olduğunu söyleyebilirim. İlk başta burada at ayırmadan hepsi demiştim fakat sonra risk alarak burayı az atla geçmek istedim. Dolayısıyla daha şanslı gördüğüm dört isme şans vereceğim. Son yarışında ayağına seri birden çok isim olunca yarış içerisinde iyi yer tutamamış olan DEMİRPOYRAZIM etliye sütlüye dokunmadan son metreleri görmeyip yarışı tamamladı. Bugün program içerisinde yüksek ihtimalle liderliği de alabilir,Trakyalı'nın arkasına da yatabilir. Her halükarda çok yüksek tempolara çıkmaz ise virajdan sonra dinç girebileceği yarıştan son ana kadar direnip liderl çıkabilir. Temponun olmadığı son yarışını dahi kazanırken iyi bir görüntü içerisinde olan FAVORİ KIZ son dönemlerde etkili koşan yetenekli aprantisi ile bir kez daha iyi koşabilir. Bu sezon hiç ilk iki sırada yer alamayan GÜNIŞIĞI geçtiğimiz dönemlerde Sinan Özen ile iyi işler çıkarttığını görebiliyoruz. Üç-dört ay aranın ardından beşinci koşusunda ilk kez iyi koştuğunu gördüğümüz kısrak son yarışını aynısını  tekrarlarsa uygunlaşan kilosu ile sürpriz yapabilir. Son olarak ise ; katıldığı son koşuda önde bir çok ismin tempo vermesinde ötürü virajdan sonra bir türlü yerini  iyi tutamayan TRAKYALI çok kötü koşmuştu.Az atlı grupta bu kez Demirpoyrazım ile didişmeyerek son ana kadar gücünü ekonomik kullanmayı başarabilirse kazanacağını düşünüyorum.


FRESH YOURSELF: Özellikle son dört yarışında iyi işler çıkarttığını düşündüğüm bu isim bu yıl kum ve çim pist ayırt etmeden iyi neticeler almayı başarmıştı. Çim pistte start aldığı son yarış olan Şartlı-5 koşudan sonra biraz geri çekilen ve dinlendirilen F.Yourself bu yarış için yapmış olduğu hazırlıklarında göz dolduruyor. Muhtemelen startla beraber ön tarafa düşerek liderliği almak isteyecek rakiplerinin sayısının da fazla olması şansını arttıran safkan son metrelerdeki yapacağı atakları ile günün kazananı olmasını bekliyorum. 

ONDÖRTŞUBAT: Şimdi bu safkan için şöyle bir şey söylemek istiyorum son yarışını açın ve gerçekten yarış içinde nerede yer tuttuğuna,sonlardaki aksiyonlarına ve kendinden emin gelişine bakın. 1200 metre mesafelik bir koşuda bu kadar geride dönerek sonlarda kuvvetli gelirken şuan grup içindeki en iyi dereceyi de elde etmek kolay değil.(1.24.15) derece elde ederek tamamladığı son yarışında kendisine hayranlık duyduğum bu safkanın bugün kendisi ile bir kez daha start alacak olan jokeyi idaresinde kazanarak maiden'a veda etmesini bekliyorum.

6.AYAK: Ara verdikten sonra çok iyi işler çıkartan RONG RIFLE ve ha geldim ha geliyorum derken tabela içerisinde dolaşan SİMAYKOÇ favori iki isimdir. Fakat bu iki ismin eksik koşması halinde ise yarış hayatının ilk çim pist koşusunu 16 gün önce çıkartan koşuyu gerilerde takip ettiğinden ötürü biraz zaman kaybeden TORUN DOĞAÇ bu kez çok daha tempolu gitmeye aday koşuda günün en büyük sürprizini yapabilir. Üç ay aradan sonra iki yarış gören bu ismin uzayan mesafede daha iyi koşmasını bekliyorum. Yine o yarışta altıncı kalırken  gayet derli toplu bir görüntü içerisinde olan  DI FORCE sonlarda kuvvetli gelebilir. Son olarak ise bir süre geri çekilen ve bugün start alacağı jokeyi ile uzun bir hazırlık döneminden geçerken dereceli işler çıkarttığını gördüğümüz LADY ZOFKA diyorum.

İZMİR 2.ALTILI TAHMİNLERİ ;

         
1.AYAK: 2.8.7.9
2.AYAK: 4.FRESH YOURSELF
3.AYAK: 5.1.7.3.2.4.6
4.AYAK: 2.6
5.AYAK: 4.ONDÖRTŞUBAT  
6.AYAK: 8.3.14.4.12

Kupon Bedeli: 19 TL 
Hiç yorum yok