Header Ads

YENİ EKLENENLER

22 Eylül 2019 İstanbul Dikkat Edilmesi Gerekenler (Furkan Meriç)


TATANKA: Çok uzun bir sürenin ardından yarış gören kısrak,mücadele verdiği bu yıl ki ilk koşusunda yarışı çok gerilerde takip etmiş ve sonlardaki atakları ile koşuya ortak olmaya çalışmıştı. Fakat o gün içinde önde süratli bir liderlik mücadelesi olmadığından ötürü ön sıradaki isimler son ana kadar direnebilmişlerdi. Bugün için daha iyi koşabileceğini beklediğim Tatanka kazanabilir. 

SERDÜMEN: Geçen sene bu koşuyu kazanırken iyi bir performans ortaya koyan ve Karkamış'un çok yüksek tempolarda kaçmasından ötürü Cevher'in temposunun düşmesini en iyi şekilde değerlendiren safkan iyi de yer tutmuştu. Bugün kağıt üzerinden önde çok yüksek tempoda gidecek bir isim gözükmüyor lakin yine koşu içerisinde Cevher'e yakın giderek iyi yer tutabilirse sonlarda bu rakibini atlatabilir.

HOPPALA EGE ve STARLİKE: Bugün onbirinci çim koşusuna çıkacak olan Hoppala Ege'nin sadece üç maiden koştuğunu belirtmek isterim. Geri kalan yarışlar ise Şartlı ve Kısa vadeli koşulardır. Özellikle İstanbul'daki iki koşusunu da çok beğendiğim safkan bugün şanslı. Son koşusunda makinede 7-8 boy oyalanmasına rağmen ,temposuz bir koşuda sert rakiplerine sonlarda yaptığı ataklarla baskı oluşturmak istemişse de yarıştan dördüncü olarak ayrılmıştı. İyi bir start çıkışı yapabilirse daha farklı koşacaktır. Starlike ise henüz çözebilmiş değilim. Lakin son koşusunda bugün ki jokeyi ile start alırken son metrelerde adeta ''kanatlanan'' safkan mesafe uzadıkça iyi koşarım izlenimi yarattı. Birazda son koşusundaki binici  değişikliğinin olumlu etkilerini hissettiğim Starlike ,tekrardan aynı jokeyi ile start alacak olmasından ötürü iyi koşmaya aday isimlerden biridir.

5.AYAK: Aslında programa ilk göz attığımda Flash Forward çok tutuyordum fakat biraz içine girdiğim zaman rakip olarak çıkarttığım isimler oldu. Bunlar sırası ile 50 kilo ile start alacak olan Comandat aradan sonra iki yarışı resmen facia. İlkinde sonlarda koptu geldi sprintine geç kaldı. İkincisinde ise son metrelerde başına gelenler yüzünden yarışın son metreleri kendisi için olumsuz yönde ilerledi .Son iki koşusunu izleyin ne demek istediğimi anlarsınız. Yine aksesuar değişikliğine gittiği ilk koşuyu 1600 metrede 1.37.72 derecesi ile kazanırken bugün ki aprantisi ile start alan November Rain'in hazırlıkları harika. Uzun aradan sonra yarış kazanan 3 ve 4 numaralı safkanlar ise bir kez daha etkili koşabilirler.

Son ayak sizlere iki ismi mutlaka yazmanızı önereceğim. Performanslarının çok çok iyi olabileceğini düşündüğüm 3 numaralı VIAREGGIO ile 10 numaralı PERAMUS . Bu iki isminde son start aldığı koşularındaki genel performansı çok iyi ve bugün grupta çok çok ön plana çıkmış bir isim olmadığını düşünenlerdenim. Özellikle Peramus biraz daha uzun hazırlıklar ile bu gruba gelmiş olsa tereddütsüz tek oynayacağım isimdir. Fakat 17 Nisan'dan beri takibimde olan Viareggıo'yu da bugün uygun grupta harcamak istemiyorum. 

Hiç yorum yok