Header Ads

YENİ EKLENENLER

23 Eylül 2019 Kocaeli Dikkat Edilmesi Gereken İsimler (Furkan Meriç)


Merhaba arkadaşlar. Kocaeli programı için yapılan bu paylaşım tahmin niteliğinde değildir. Sadece sizlerin gözünden kaçırdığı bir kaç ismi belirtme amaçlı yazılmıştır. 


Uzun mesafeli kum pist koşularındaki iyi performansını göz ardı edemeyeceğim KIZIL DEV sanki bugün biraz daha uygun rakiplerin arasında boy gösterecek. Bugüne kadarda koştuğu tüm kum yarışlarında tabela içerisinde yer alırken sadece bir kez birinci olmuş. O koşuda maiden'a veda ettiği yarış. Fakat her halükarda kum yarışlarındaki son dönemlerde çıkardığı işleri beğeniyorum. Diğer bir gözüme takılan isim ise 5 numaraya kayıtlı PANCHMAHAL. Aksesuar değişikliğine gittiği son yarışta dıştaki rakibi Archıe  ile kıyasıya bir mücadele içine girmişti. Bursa da yakın zamanda bir diğer başarılı koşusu ise Bıpolar Lady'nin arkasında kaldığı ikinci yarış. Geliyorum sinyallerini vermeye başladı. Bugün çok daha uygun isimlerin arasında.  

ANGEL HORSE kalitesinde bir atın Ankara'daki o son yarışı nasıl olur da bu kadar kötü koşuyor anlam veremiyorum. Ama istatistiklerine baktığımız da Ankara kum pistte ciddi anlamda başarısız olduğunu da göz ardı etmemek lazım. Yani bir Kocaeli ve Bursa kum pistteki performans yüksekliği Ankara pistinde maalesef çıkmıyor. Bugün için bana kalırsa yine kolay bir şekilde atlatabileceği grupta start alacak. Geri planda kalmış ve sürpriz yapma ihtimali olan bir kaç isim olsa da Kocaeli pistinin sefiri Angel Horse kazanmaya daha yakın gördüğüm isim.

Bu koşuda R.F.T.S ve  Suvla Poınt'in toplamda %65 'leri gören oynanma oranını hiç bir şekilde yadırgamıyorum. Özellikle 7 numaralı R.F.T.S son kocaeli yarışında öne erken düşmüş ve grup içindeki diğer rakiplerine oranla daha ağır kilo ile start almasının dezavantajını da son metrelerde yaşamıştı. Ama bence yine her şekilde son yarışında öne erken düşmemiş olsaydı Suvla Point'e direnebilirdi. Bugün için önde yine süratli isimler mevcut ve aynı hatayı yapmayacağından ötürü R.F.T.S'den iyi bir koşu bekliyorum. Lakin esas çok daha iyi koşmasını beklediğim bir isim var ki o da 6 numaralı RİNALDO. Sürekli ağır kilo koşarken  kendisine göre daha uygun kilolu isimlerle start aldı. Bugün en büyük avantajı hem kilo kiloya koşacak hemde önde tempo yapacak birden fazla isim var. Berkan Çığla ile start aldığı son yarışını da gayet iyi bulduğum Rinaldo günün tatlı sürprizi.


Son kapanış ayağında tek bir isme yorum hazırlıyorum . O isimde eküri avantajı ile start alacak olan TUTARLI-BABALARINBABASI. Israrla Tutarlı son dokuz yarıştır İstanbul'da .O pistte 14 koşuda yarış kazanamamış ve sadece üç kez tabela içerisinde kalmış . Fakat kocaeli pist performansına bakacak olursak ; 32 yarışta - 6 birincilik ve toplamda ise 25 tabela içi başarısına sahip .Yani böyle güzel bir ivme yakalamış atın daha mücadele gücü yüksek ,sert rakiplerin olduğu İstanbul pisti için ısrar edilmesi biraz garip geldi. Tutarlı ile kafamdaki tek soru işareti F.Arslan. İnanın ekürisi ile binicileri değiştirseler yanına at yazmam,hala yazmayacağım ama bu sefer içim daha rahat olurdu tabiii. Velhasıl kelam bir çok isminde öne düşüp tempo yapabileceği bu koşuda Tutarlı günün kapanış ayağını kazanabilme ihtimali olan isimlerden biridir.Yorumları okuyan dostlarım bir kaç saniyenizi ayırarak sitemize destek olmayı da unutmayınız. Hepinize bol şanslar,bol kazançlar diliyorum.Hiç yorum yok