Header Ads

YENİ EKLENENLER

24 Eylül 2019 Elazığ Altılı Ganyan Tahmini (Metin Hoca )


Değerli dostlar, her zaman olduğu gibi yarınki Elazığ koşularına dair yorumlarımı dilim döndüğünce paylaşmaya çalışacağım, yararlı olmasını umut ediyorum.

1.ayak: Form durumunu çok beğendiğim Amari' nin startla birlikte koşunun liderliğini alıp yüksek tempoda kaçacak olan Faır Dancer' i yakın takip edip, düzlükten sonra yapacağı etkili ataklarıyla yarışı kazanmasını bekliyorum.Bankomdur.
Sıralama: 3 - Amari

2.ayak: Dişi Arap taylarının koşusunu zor ve süprize açık olarak görüyorum.Mesafeye uyumlarıyla Dülucan, Camuz Güzeli ve Sancak Çiçeği' nin ön planda şanslı göründüğü koşuda bu pistte ilk yarışına çıkacak olan Safira da ilave edilebilir.Bölgenin başarılı jokeyleriyle start alacak olan taylardan Uğurgülü, Atiksemra, Hazime Sultan ve Nur Salkımı daha sonra dikkate alınmalıdır.
Sıralama: 1 - 5 - 7 - 2 - 8 - 4 - 6 - 10

3.ayak:Nasuhoğlu şüphesiz kendisini ispat etmiş bir safkan olarak yarışın favorisidir.Yalnız ben bugün için uzundan kısaya dönecek olan safkanın yanına rakiplerinin de yazılması taraftarıyım.Bunlar,  ayağına çabuk Kaizbert yavruları Candostum, Avan ve Sabrinin Atı olacaktır.Yarışın temposu  beklenenin çok üzerine çıkacak olursa sonlarda kuvvetli gelebilecek safkanlar Cangobak ve İpekçihan' a fırsat doğacaktır.
Sıralama: 3 - 5 - 4 - 11 - 6 - 1

4.ayak: Startta fazla oyalanmadığı takdirde Menachem yarışın en şanslı safkanıdır.Ege Güzeli, Yurdabak ve Marvin rakipleridir.
Sıralama: 2 - 6 - 12 - 4

5.ayak: Maidenden çıkma sırasının  geldiğini düşündüğüm eküri destekli Ünlü Prens favorimdir.Esentepeli sert rakip olup, Tuncaybey yarışın süprizidir.
Sıralama: 6 - 2 - 5

6.ayak: İzmirden geldikten sonra bugün 4. yarışını koşacak olan Bubona pisti tanıma avantajı ve tempolu koşmayı seven yapısıyla benim favorimdir.Çok iyi durumuyla Melikhan  sert rakibi konumundadır.Ben yarışı bu iki safkandan birisinin kazanmasını bekliyorum.
Sıralama: 7 - 4

Saat: 23:15

Bol şanslar diliyorum...


Hiç yorum yok