Header Ads

YENİ EKLENENLER

25 Eylül 2019 Diyarbakır 2. Altılı Ganyan Tahmini ( Metin Hoca )


Değerli dostlar,bugün 2. altılı ganyan içerisinde yer alan safkanlarla ilgili yorumlarım olacak.Birinci altılı ya da başka oyunlarınız için ilk 3 koşuyu  form durumlarını beğendiğim  üçer atı yazarak geçiyorum.Dileyenler değerlendirmeye alabilir.

1.koşu: 1 - 8 - 7

2.koşu: 6 - 2 - 4

3.koşu: 1 - 13 - 11

_______________________________________________________

2. ALTILI

1.ayak: Burada ilk startını alacak olan Güneşli favorim, kazanmayı bilen Yaşarın Oğlu ve daha iyi rakiplerle mücadeleden buraya gelen Hedefe Koş rakipleridir.Yaklaşık 4 ay ara vermesine rağmen dinçlik yarışı yapacak olan Sarrafın Oğlu koşunun süprizidir.
Sıralama: 1 - 4 - 2 - 3

2.ayak:Kolay kolay tabeledan düşmeyen kısrak Hayat Nur,  Remilikız ve  Şevalabla gibi süratli rakiplerinin tempolu götüreceği koşuyu rakiplerini elinden kaçırmadan takip edip, düzlükte yapacağı etkili sprintle kazanabilecek potansiyele sahiptir.Bölgenin baş jokeyi Necmi Altın  ile rahat bir galibiyet beklediğim kısrak bankomdur.
Sıralama: 11 - Hayat Nur

3.ayak:Günün ikramiyesi yüksek kupalı koşusunda, bu yıl içerisinde yaptıkları yarışlarda birbirlerine amansız rakip olan Tulparhan ve Maktayman için bir revanş koşusu görünümünde olsa da, geçen yıl bu koşuyu kazanan New Alaçat' ın da yazılması taraftarıyım.
Sıralama:15 - 8 - 9

4.ayak:Kısrakların handikap koşusunda sıralama vermekle yetineceğim.Siz gerekli değerlendirmeyi yaparsınız.
Sıralama: 10 - 11 - 3 - 4 - 7 - 2 - 

5.ayak: İstanbul' da koştuğu çim yarışında tayın eşgalini çok beğenmiştim.Gerek eşgal, gerek de koşu stili olarak ayağına çabukluğuyla startı iyi aldığı takdirde önlerde bir müddet Gel Yazda ile gidip,  onun temposunun düştüğü yerde yarışa ağırlığını koyup kazanabilecek  yetenekte olan  tay, Oğlum Yusuf ' tur.Bu tayı, burada bir yarış görmüş olsaydı, neticesine bakmadan banko olarak önerirdim.Bugün için yanına sigorta olarak son yarışında kıpırdayan Terk Kızı' nı da yazalım diyorum.
Sıralama: 4 - 14

6.ayak:Günün zor ve süprize müsait olarak görünen koşusunda ben  beğendiğim safkanların sıralamasını  veriyorum, Hangilerini yazarsınız, hangilerini yazmazsınız değerlendirme sizin.
Sıralama: 4 - 8 - 10 - 9 - 5 - 13 - 1 - 6


57.6 TL.

BOL ŞANSLAR...
Hiç yorum yok