Header Ads

YENİ EKLENENLER

25 Eylül 2019 İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri (Furkan Meriç)


1.AYAK: Son dönemlerde çok iyi işler çıkartan AFTER FOREVER bu sefer şansını sentetik pistte deneyecek olsa da grubun uygunluğundan ötürü kazanarak,kazanamama serisine son verebileceğini düşünüyorum. Yarışı gereksiz yere en geride beklediği son koşusunda düzlükten sonra çok etkili ataklar ile gelirken yakın ara ikincilik elde eden ALBERTO aynı hataya düşmediği takdirde favori ismimize ciddi rakip olacaktır. Beklentilerin çok üstünde koşup kazandığı son koşusunda fit bir görüntü içerisinde olan SUMEL HAN ise son yarışına oranla önde daha rahat temposunu koyabileceği rakiplerin arasında. Bir kez daha kazanan isim olabilir.

Son dönemlerde çok daha iyi isimlerin arasında start alırken etkili performanslar koymuş olsa da bir türlü kazanma başarısı gösteremeyen SANAY en son katıldığı mücadelede de birden grubun en gerisinde kalmış ve önde dinç kalan isimlerin arkasında son metrelerde söz sahibi olmak istese de o virajdan sonra rakiplerini kaçırmasından ötürü tabela dışında kalmıştı. Bugün kendisi ile daha önce dört kez koşarken başarılı sonuçlar elde eden jokeyi ile start alacak olan kısrağın kazanmasını bekliyorum. 


Uzun aradan sonra 60 kilo ile start aldığı son koşusunda düzlüğe kadar ,hatta son 300 metreye kadar kolay bir şekilde gelmesine rağmen sonlarda yarış görmemesini dezavantajından ötürü durduğunu düşündüğüm ERDEMİRCİ günün ikinci banko ismi olarak işaretleyeceğim isimdir. Bu yarış için yapmış olduğu hazırlıkları dikkat çekici safkanın kaldığı yerden devam etmesini bekliyorum.

6.AYAK:Günün kapanış koşusu dostlarım altı isme eşit şans veriyorum. Bu demek değildir ki ya bu atı da neden tercih etmemiş acaba gelmez mi dediğiniz isim varsa ekleyin. Çünkü zor bir koşu olacak. Son koşusunda önde Çalışkanhan gibi süratli bir ismin olmasından ötürü liderlik mücadelesinde pekte ısrarcı olmayıp beklemeyi tercih eden EMPİRE SON bu kez bana göre çok şanslı. Şayet o güne oranla bugün önde alıp böyle 5-10 boy fark yapıp kaçacak at yok.Kaldı ki startla beraber tempoyu kendisi de belirleyebilir. Burda antrenör ve aprantisinin nasıl bir koşu taktiği belirleyeceği önemli. Keza 63 kiloluk sikleti ile bu grupta start alacak olsa da bu rakiplerinden seviye olarak iki gömlek üstün gördüğüm SCIFO'nun dezavantajları kilosu ve yarışın temposu. Bu iki aleyhine olan durumu lehine çevirebilirse affetmez. Sprintine geç kaldığı koşusundaki performansını çok beğendiğim İSMİHAN ve son yarışını elde kazanan CARROT ise bir diğer kazanma şansının olduğunu varsaydığım safkanlar. Uzun aradan sonra yarış görerek açıklarını gideren DAKOTA ara vermeden önce sentetik pist performansı iyi bir isim. Bu yıl istatistik olarak geriye gitmiş olsa da yarış gördükçe performansının artacağını düşündüğümden ötürü ihmal etmiyorum. Son olarak ise grubun favori ismi çıkacak olan Carrot'u kolay geçen Aly Wins'e rahat hakim olduğu bir koşusunu izlediğim FERHAN'ın sentetik pist performansı da kötü değil. Bu isme de oyunlarımda şans vereceğim. Mesafe uzadıkça daha iyi koşacağı izlenimi yaratıyor. İSTANBUL 2.ALTILI TAHMİNLERİ ;
         
1.AYAK: 3.6.5 
2.AYAK: 5.4.6 
3.AYAK:  1.SANAY
4.AYAK:  3.ERDEMİRCİ
5.AYAK: 8.7.9.10.2 
6.AYAK: 9.1.8.4.6.10  2. 6'lıAt İsmiDereceGanyanAGF
6'lı ganyanda dağıtılacak tutar 1.884.422 t dir.
6'lı ganyan 2.872,59 t vermiştir.
2. 6'lı Ganyan AGF Tablosu
13 - AFTER FOREVER1.23.974,556
23 - COŞGEL1.19.452,853
31 - SANAY2.24.902,804
42 - ŞPİLDAT1.24.035,003
57 - LADY MAYA1.13.884,002
68 - İSMİHAN2.15.187,804Hiç yorum yok