Header Ads

YENİ EKLENENLER

28 Eylül 2019 İzmir 2. Altılı Ganyan Tahmini ( Metin Hoca )


Yağışların beklenmediği normal pist şartlarında yapılacak İzmir koşularında 2. altılı ganyan içerisinde yer alan safkanlar hakkındaki değerlendirmelerimi paylaşacağım, yapacağınız kuponlara katkı sunmasını umut ediyorum.

1.ayak: Aprantilerin kendilerini gösterme fırsatı bulacağı koşuda favorim, ilerleyen yaşına rağmen daha iddialı rakiplerin yanından buraya gelmiş olan Kışlalı' dır.Yetenekli aprantisiyle Landing ve ayağına çabuk safkan Demirpoyrazım rakipleridir.Aprantisi iyi idare edebilirse bunlardan eksiği olmayan Ağrı Kesici koşuya ağırlığını koyabilir.
Sıralama: 7 - 5 - 4 - 12

2.ayak: Henüz yarış kazanamamış safkanların koşusunda form durumlarını beğendiğim Dallas ve Million Dolar Man öncelikli olarak değerlendirilmeli, idman pistinde beğendiğim Prensesutkun ve Twist Lady rakiplerdir.
Sıralama: 4 - 1 - 11 - 19

3.ayak: Orta ve uzun metrelerde yaptığı başarılı yarışlarının arkasından 1400 metrede start alacak olması beni biraz tedirgin etse de,  ' uzundan kısaya dönme sendromu '  yaşamayacağını umduğum Urla Zamanı ' nın , startla birlikte koşunun liderliğini alıp rakiplerini yanına yaklaştırmadan kazanmasını bekliyorum.Yarış içerisinde favorimizi kovalayacak  " ciddi " bir rakip göremediğimden, yanına gelen olsa bile yeniden tazeleme kabiliyetine sahip  kaliteli safkan, yetenekli aprantisin de katkılarıyla kazanacaktır. Direk bankomdur.
Sıralama: 2 - Urla Zamanı

4.ayak:Daha önce bu pistte koşulan  Konak Belediye Başkanlığı Koşusunun revanş mücadelesi niteliğinde olmasını beklediğim yarışta Wounded favorimdir. Jokeyi eski parlak günlerinden çok uzak olsa da bineceği safkanın bu rakiplerinden fazla olduğunu düşüdüğüm ve daha önce bu safkandan indirilmiş olması spekülesyonlara sebep olmuş F.Çakar' ın bu koşuya çok konsantre çıkmasını bekliyor ve Avukat' ı favoriye tek rakip olarak öneriyorum.Beraberce yazalım.
Sıralama: 4 - 2

5.ayak:Son koşusunda start çıkışında rakibi Gövdeli' nin tamponuna maruz kalarak bir anda grubun gerisinde kalan, daha sonra toparlasa da yarışı kendi halinde ortalarda bitiren güzel eşgalli Babakale yarışın öncelikli şanslı tayıdır.Rakipleri, yarışları başarılı Bozanağa ve Karadutum olacaktır.Orki  ve Ondörtşubat yarışın süprizleridir.
Sıralama: 1 - 2 - 8 - 9 - 4

6.ayak:Sıkleti rakiplerinden biraz ağır olsa da bu rakiplere birkaç kg. verebileceğini düşündüğün El Patron favorimdir.Son yarışları başarılı  My Pride, eküri destekli Go For The After ve Mctamer yakın rakip konumundadırlar.İstanbul' da 100 TL. ganyanla kazanan Demirhanbey süprizdir.
Sıralama: 1 - 6 - 5 - 3 - 14 56 TL.


Saat : 23:00

Hepinize bol şanslar diliyorum...Hiç yorum yok