Header Ads

YENİ EKLENENLER

29 Eylül 2019 İstanbul Dikkat Edilmesi Gereken İsimler (Furkan Meriç)


Merhaba dostlarım. İstanbul programı 2.Altılı için bir kaç isim var geri planda kalmış ve özellikle benim tuttuğum yine bir iki safkan mevcut. Geçelim yorumlara ;

Son GRUP-1 yarışta ''Çim pistte'' start almasına rağmen Sagarmata isimli atı o gün Gurbet Ateşi ve Aynişan'a rakip olarak vermiştim. Elbette beklediğim gibi koşmadı. Fakat bugün son bir iki yarıştır beğenimi toplayan ve önde boş kalırsa ciddi anlamda tehlikeli olabileceğini düşündüğüm 1 numaralı ''Uçan Abla'' favorim. Acayip istikrarsız bir isim fakat sentetik pistte kazandığı ilk koşuda start alacağı takısı ile koşacak bugün. Kazandığı yarıştan sonra bir koşu görmüştü lakin alışılagelmişim dışında bir aksesuar ile start aldı. Dolayısıyla ilk sentetik pist deneyimini kazanırken oldukça beğendiğim ''Uçan Abla'' yine iyi koşup kazanabilir. Kaldı ki son Grup-1 yarışı da bu grup için çok çok yeterli. 


Ekrem Kurt adına düzenlenecek olan koşuda ise ''Always Forth'' isimli attan ciddi anlamda iyi bir koşu bekliyorum. Son dönemlere oranla temposunu çok aşırı bir şekilde bozacak bir at yok. Baldemar ile güle oynaya yürüyerek tempo yaparlarsa mesafe görmesinin verdiği avrantaj ile bu safkan koşunun da kazananı olabilir. 

TJK Koşusunda ise Finesse ve Hasafet'i ayırmıyorum. Tartının iki tarafı da eşit benim için. Hasafet son yarışında Finesse kolay avlandı fakat bugün üstünde kendisi ile çok çok iyi yarışlar çıkartmış olan binicisi mevcut. Son yarışına oranla daha iyi koşabilir.

Marmara Koşusunda 3 numaralı R-D için diyecek bir şey yok. Tek rakibi 1 numaralı Sharpa olur. Ama önde temposunu koyacak olan R-D bu rakiplerine yarışın her metresinde hakimiyetini hissettirip bir kez daha kazanabilir. 


Günün kapanış ayağı olan 9 koşuda ''Aly Wins'' bankom olurdu. Bir kere hem son yarışına oranla tempo daha yüksek olacak hemde bu sefer o kadar geride bekleyeceğini düşünmüyorum. Hışman Çizik gerçekten aynı hataya ikinci kez düşerse diyebilecek bir sözde bulamıyorum. Sonları kuvvetli safkanın iyi yer tutması halinde yarışında kazanabileni olacağını düşünüyorum.
Hiç yorum yok