Header Ads

YENİ EKLENENLER

6 Eylül 2019 İzmir 1. Altılı Ganyan Tahmini ( Metin Hoca )


Değerli dostlar, dünkü büyük süprizlerin yaşandığı İzmir koşularından sonra, bugünkü koşuları incelediğimde  fazlaca " uçuk " safkanların kazanacakları bir program olarak görmediğimden şablonumu da bu düşünceye paralel olarak hazırladım.

1.ayak: İlkkez start alacak taylardan eküri olarak koşuya katılan Citron ve Felicita, idman pistinde 1000 metre galoplarında 1.04 dereceyi rahatlıkla yaparlarken hazır ve pişkin bir görüntü verdiler.İkisi de iyi durumda olan tayların koşuyu eküri bitirmelerini bekliyorum.Bankomdur.
Sıralama: 1 - Citron (  4 - Feiliçita )

2.ayak:Yarış kazanmamış safkanların zor koşusunu mümkün olduğunca kalabalık geçmeyi düşünüyorum.
Sıralama: 9 - 2 - 4 - 1 - 5 - 11 - 6 - 10 - 14

3.ayak: Akın Sözen' in muhtemelen bu safkan için İzmir'e geldiğini düşündüğümden favorim Altın Kop olacaktır.Perfect Runner ve formunun zirvesinde olan Daykomio sert rakipleri,bir müddet ara verse de düzenli çalışan Haskaya da yarışın süprizidir.
Sıralama: 1 - 3 - 5 - 2

4.ayak:Dünkü Kafadar' ın kazandığı yarıştan kaçarak burayı tercih eden Koca Muğlalı çok iyi formuyla yarışın favorisi olmayı hakediyor.Yalnız mesafenin biraz kısa geleceğini düşündüğüm bu safkanın yanına rakiplerini de yazacağım.AGF oranlarına göre de çok ağır favori çıkmasını beklediğim safkanın biraz eksik koşup geçilmesi halinde, ikramiyelerin de cazipleşeceğini dikkate almanızı öneriyorum.Ayaklarına çabukluklarıyla Canım Mira ve Aber ilk planda rakip olup,düzelme yolunda olan Yücelir ve Bursa'dan iyi durumda gelen Efe Yürek de yarışın şanslı isimleridir.Yücedağ ve Vaseem yarışın bombalarıdır.
Sıralama: 4 - 8 - 6 - 10 - 1 - 2 - 5

5.ayak:Kocaeli İzmir arası mekik dokuyup kazanacağı yarış arayan Saraycariyesi ' nin ilgilileri
Jokey Kulubüne dilekçe yazıp " bize kazanacağımız bir yarış verilmesi "mealinde başvuru yapmış olsalardı, herhalde böylesine uygun rakipler ve mesafede kısraklarını koşacak başka koşu bulamazlardı.Lafı fazla uzatmadan Saraycariyesi bu uygun şartlarda kendisine ikram edilen yarışı geri çevirmeyecektir.Direk bankomdur.
Sıralama: 10 - Saraycariyesi

6.ayak:Şartlı - 1 yarışını kazanırken gelecek vaadeden bir tay görüntüsü veren Rhythm Of Colour favorimdir.Sert  rakip olarak yine kendini ispatlamış ve eküri destekli olan Dont Look Back' i görüyorum.Henüz maiden olmasına rağmen düzgün eşgaliyle dikkat çeken Premium Mover yarışın süprizini yapabilir.
Sıralama: 10 - 2  - 9


53 TL.

Bol şanslar...Hiç yorum yok