Header Ads

YENİ EKLENENLER

7 Eylül 2019 İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri ( Metin Hoca)


Değerli dostlar, öncelikle bugün ve yarın İstanbul' da " uluslararası yarış festivali "adı altında yapılacak uluslararası olmayan koşulara baktığımda atçılığımız adına üzülmekten başka birsey yapamamanın sıkıntısını yaşadığımı vurgulamadan geçmek istemiyorum.Eğer uluslararası yarış festivali yapmaya soyunuyorsanız,  yurt dışında yapılan örneklerinde olduğu gibi siz de  fedakarlık yapacak ve eli yüzü düzgün yabancı atların buraya gelmesi için gerekli şartları yerine getireceksiniz.Yok, yapamıyorsanız herzaman kendi atlarımızla yaptığınız yarışlara 2 tane tırıçkadan Bulgar atı ekleyerek " uluslararası "ünvanı vermek,sizleri gülünç duruma düşürüyor.Bir de göbeği TJK ya bağlı medyanızda ne kadar güzel festival organizasyonları yaptığımızı anlatma gayretkeşliğine düşürdüğünüz elamanlarınızın vaziyetlerine bakmadan, yarışseverlerin zekasıyla alay etmiş oluyorsunuz.Bunu yapmayın.Velinimetinizin zekasıyla alay etmeyin, sonunda batırmak için çabaladığınız atçılığımızı batırdığınızda, zararı sadece size değil bu camiadan ekmek yiyen binlerce emekçinin geleceğine de olacak.Günün koşularının değerlendirmesine geçelim...

1.ayak:İlk yarışını kazanırken çok beğendiğim  She İs The One yaklaşık 2 ay ara verse de düzenli olarak sürdürdüğü çalışmalarında formda görünmesiyle benin favorim olacaktır.Tek rakip olarak daha sert rakiplerle mücadele ederek iyice pişkinleşen Banes' i görüyorum. ve beraberce yazılmalarını öneriyorum.
Sıralama: 7 - 1

2.ayak:Gazi şampiyonu The Last Romence' ın gereksiz yere koşturulduğu ve 5. kaldığı ağır pist şartlarındaki yarışını ölçü almıyor, bugün gerçek gücünü birkez daha gösterek rahat bir birincilik almasını bekliyorum.Bankomdur.
Sıralama: 7 - The Last Romance

3.ayak:İyi durumlarını koruyan Kızım Azra ve Allegro Fiddel arasındaki mücadeleye katılabilirse, Sılver Arrow' un da katılmasinı bekliyorum.Bu kısrakların yeterli olacağını düşünüyorum.
Sıralama: 1 - 2 - 7

4.ayak: Böylesine rakiplere kolay kolay teslim olmayan Bıg Brown bir kez daha kazanmaya yakın olan safkandır.Ben yanına at önermeyeceğim.
Sıralama: 1 - Bıg Brown

5.ayak:Ertemiz, Gümbürgümbür ve Yeşil Yol arasında geçmesini beklediğim koşuda, Kaizbert konterjanından Ulukız ve Fatih Ağa da ilave edilirse rahat bir yarış izleriz.
Sıralama:2 - 3 - 5 - 7 - 6

6.ayak: Bu koşunun idman pistinde beğenimi kazanan El Mescalero ve ilk yarışı çok başarılı olan Gınger Snap dışına çıkacak olursa, yarış tecrübesiyle bunu başarabilecek safkanın My Champıon olacağı düşüncesindeyim.
Sıralama: 3 - 11 - 5


6  TL.

Dilerseniz misli, dilerseniz istediğiniz safkanları ilave ederek normal oyunlarınızı oluşturabilirsiniz.

Hepinize bol şanlar diliyorum...
Hiç yorum yok