Header Ads

YENİ EKLENENLER

30 Eylül 2019 Wolverhampton Altılı Ganyan Tahmini ( Metin Hoca)


Yarınki Wolverhampton koşularına   yorumlarımın  yarış saatinden yaklaşık 20 saat önce olduğunu dikkate alarak, koşu saatine yakın önemli değişikliklerin olması halinde yapacağım güncellemeler olabilir.Böylesi durumlarda yaptığım duyuruları Twitter hesabım olan @metinitil2 den
takip edebilirsiniz.

1.ayak:Öncelikle altılının ilk ayağının zor bir koşu olduğunu belirtmeliyim.Son yarışlarını Fransa' da çim pistte ve iyi jokeyler idaresinde yapmasına rağmen bir türlü istenileni veremeyen  ve  tapeta pistte denenecek olan safkan Moontide ekürsinin de desteğiyle benim favorimdir.Rakipleri, Soutwell gibi zor bir pistte yaptığı 5. liğinde iyi durumunu gözlemlediğim Village Rock, son yarışında sizlere ön planda önerdiğim fakat aprantisiyle uyum sağlayamadığından kötü koştuğuna inandığım  ve bugünkü jokeyiyle kendisine şans yaratabileceğini düşündüğüm Amnaa' dır. İlkkez böylesine pistte koşaca olan ve kendisinden farklı bir performans beklenen İsobar Wind bana göre yarışın süprizidir.
Sıralama: 5 - 7 - 2 - 1

2.ayak:Kendisinden beklentilerin yüksek olduğu Vasari  Cl-4 seviyesinde ağır favori olarak çıktığı koşuları kazanamadı.Bugün nispeten daha uygun rakiplerle koşacağı yarışı kazanmaya yakındır.İlkez koşacak Streeton ve kazanma başarısı göstermiş olan Brad The Brief yakın rakipleridir.
Sıralama: 6 - 1 - 3

3.ayak:Yine birbirlerine yakın performansta olan safkanların mücadelesinin çok çekişmeli geçmesini bekliyorum.Kazanarak gelen Dandilon, Peachey Carnehan, One One Seven yarışta ön planda değerlendirilmesi gereken safkanlardır.Bu üçlünün kötü koşmaları halinde Tavener ve Halle's Harbour' a kazanma şansı doğacaktır.
Sıralama: 11 - 9 - 12 - 10 - 8

4.ayak:Bir çırpıda bitecek olan kısa mesafe sürat yarışında favorim 1 starttan çıkma avantajını en iyi biçimde kullanabilecek Foxy Forever benim favorimdir.Bu pisti seven ve geçmişte burada başarılı koşularına tanık olduğum Acclaim The Natıon çok sert rakiptir.Öndeki süratli tempoyu yakın takip edip potoya yakın bu safkanları avlama potansiyeline sahip A Sure Welcome yarışın süprizidir.
Sıralama: 7 - 4 - 3

5.ayak: 3 yaşlıların şartlı maiden koşusunda tuttuğum safkanları sıralamasıyla vereceğim.Kaç tanesini değerlendireceğinizi size bırakıyorum.
Sıralama: 7 - 12 - 1 - 10  - 3 --  ( 4 nolu safkan çıkarılıp yerine 3 no lu at ilave edilmiştir. )
saat 14:40 


6.ayak: Günün son ayağında ben bu yazıyı hazırladığım saatlerde ( erken bahis oranlarına göre ) 8. sırada olan, fakat yarış saatine kadar üzerine oynanacak oyunlarla favori/ plase pozisyonuna geleceğini düşünsem de bankom burada koşacak olan Sea Wings olacaktır.Kempton pistinde sert gruptaki yarışını ölçü almıyor, bir önceki Chelmsford city yarışında  yine bugünkü rakiplere oranla çok kuvvetli safkanlarla aldığı startında koşunun son 300 lerinde önünde arızalanan bir rakibinden de etkilenerek istenilen sprintini yapamadığı halde 5. tamamladığı koşudaki performansını yineleyecek olursa  bu grubu rahatça geçeceğine inandığım safkanı direk banko olarak öneriyorum
Sıralama: 11 - Sea Wings45 TL.

Bol şanslar...
Hiç yorum yok