Header Ads

YENİ EKLENENLER

06 Ekim 2019 Adana Altılı Ganyan Tahminleri (Furkan Meriç)


MY CHAMPİON: Bugün 12.yarışına çıkacak olan ve bugüne kadar start aldığı yarışlarda İstanbul içinde iyi isimlerle start alan kısrak bu kez Şehir değişikliğine gitmiş ve uygun da bir grupta start alıyor. Şu grupta gerçekten çok iyi koşması ve hatta yarışı da kazanması çok normal bir sonuç olacaktır. Dolayısıyla bu kez kendisine çok uygun isimleri de bulduğunu düşündüğüm bu ismin koşuyu ''çok gerilerde'' takip etmediği sürece yarışı da kazanmasını bekliyorum.

AYDANKIZ: Koşunun favorisi olarak çıkan ''Oktayınoğlu'' isimli ata lafım yok. Özellikle start problemlerini aştığı son yarışlarında Uğur Temur ile güzel işler çıkarttı ve seri birinciliklerde elde etti. Fakat bugün çok geride kaldığını düşündüğüm ve  Ankara ile İstanbul çim pist yarışlarında da iyi neticeler aldığını gördüğüm Aydankız kendisini tanıyan jokeyi ile sürpriz yapabilir.

Son yarışında dışarıdan birden akıp gelen ve kazanacak gibi olurken duran ''Prenses Golda'' uzayan mesafede daha iyi bir netice elde edebilir. Yine beklentilerin çok üstünde koştuğunu son koşusu parlak ''Lyudmila'' ve önde temposunu koymadığı zaman bu gruba son ana kadar direnebilecek güçte olduğunu düşündüğüm ''Cambaz'' bu koşu için öncelikli isimlerimdir. 


Koşuyu önde süratlendirecek isimlerin olması şansını arttıran ''Gustav'' bir kez daha kazanabilir. Fakat son start aldığı koşulardaki performansını çok beğendiğim ve buradaki son yarışında etkili isimlerin arkasında dördüncü olarak kalırken iyi koşan ''Tangöze'' rakipler biraz daha sertleşmiş olsa da iyi netice alabilir. 61 kilo ile start aldığı son yarışında beklentilerin altında koşmuş olsa da ''Gökyüzü'' uygun kilosu ile bir kez daha kazanmaya yakın olan isimlerden biridir.


Ankara çim pistin aksine Adana çiminde çok daha iyi koşan ''Unchaıned Melody'' mesafe çok kısa olsa da şansı olduğunu düşünenlerdenim. Bu koşuda gerçekten kazanmak istiyorsa tutacağı iyi yer çok önemli. Aksi halde aleyhine olan mesafede benim beklentilerimde altında koşabilir. Her halükarda kendisine kolay bir grup bulan kısraktan iyi bir yarış bekleyenlerdenim.


Günün kapanış ayağı en zor yarışlardan biri . Diğer rakipleri ile performans olarak karşılaştırdığım da geçen yıl çok daha iyi işler çıkarttığını gördüğümüz ''Atom Saçan'' bir yarış görmenin verdiği avantaj ile de bugün eski günlerindeki gibi koşabilir. Aksi halde performans olarak birbirine yakın olan isimlerin mücadelesini izleyeceğimiz bu yarış çok daha farklı bir sonuç ile de neticelenebilir. İlk etapta ben rakip olarak son iki koşusu bu grup için yeterli ''Haralı'' ve Adana pistini seven ''Özgenhan'' diyorum.Hiç yorum yok