Header Ads

YENİ EKLENENLER

09 Ekim 2019 Elazığ Altılı Ganyan Tahmini ( Metin Hoca )


Değerli dostlar, güzel bir programın olduğu Elazığ koşularını her zaman olduğu gibi bilgim dahilince yorumlamaya çalışacağım.Faydalı olmasını umut ediyorum.

1.ayak:  Mazisine baktığımızda Dedo Seydo, Oguzboylu, Fatih Ağa gibi sınıf atlarla mücadele etmişliğini gördüğümüz Mertbabanın  yaşadığı çeşitli talihsizlikler sonucu yolu buralara kadar düştü.Geçtiğimiz hafta Diyarbakır' da uzun aradan sonra bir yarış gören safkandan bugün çok etkili bir koşu çıkarmasını bekliyorum.Biraz da risk alarak banko olarak önereceğim.Fazla  " riskli " bulan dostlarım beşli ganyana yönelebilir ya da tuttukları rakip safkanları imkanları ölçüsünde kuponlarına  ilave edebilirler.
Sıralama: 9 - Mertbaba

2.ayak: İyi durumunu koruyan Steppe Eagle, startı düzgün alması halinde Orange Blossom, uzun süredir takibimde olan ev sahibi konumundaki Babareşit ve eski gücünden çok uzak yarışlar yapsa da bir kez daha şans verilmesi gerektiğine inandığım Silverado ' un ön planda değerlendirilmesini düşündüğüm koşunun süprizini Cupıds Arrow, Uçanok ve Amigdaladan bekliyorum.
Sıralama: 4 - 1 - 5 - 7 - 2 - 11 - 9

3.ayak: Elazığ ' da koştuğu 3 koşunun 2 sini kazandıktan sonra gereksiz bir Adana seyahati yapan tay yaklaşık 1 ay dinlenerek çıkacağı bu koşuda sıkleti rakiplerine oranla biraz ağır olsa da, eski yarışlarına yakın bir performans göstererek bugünkü rakiplerini geçebilecek potansiyele sahip olan Dirikbey ' dir.Banko.
Sıralama: 1 - Dirikbey

4.ayak: Henüz yarış kazanmamış olmasına rağmen idman pistinde yoğun biçimde at çalıştıran aprantisi Abdullah Çankaya,  biraz soğukkanlı olabilirse ilk yarışını boş kiloyla koşacak olan Can Dostumla kazanabilir. Kalabalık grupta trafik problemi yaşamazsa Simental,son başarılı koşularındaki form durumlarını koruyan Rüzgar Gold ,Sawyer  ve Lombardini sırasıyla şans verdiğim safkanlardır.
Sıralama: 14 - 5 - 2 - 3 - 4

5.ayak: Koştuğu 2 yarışı da başarılı olan Delal Grıl muhtemelen çok yüksek oranlı agf çıkacaktır.Bölgede yapılan koşularda zaman zaman beklenmedik sonuçların çıkabildiği tay yarışlarında  ben bu tayı rakipleriyle birlikte değerlendireceğim.Burada bir koşu gören kır tay Rice Of Silence, eküri destekli İntegrty ve sonlarda kuvvetli gelebilen Flood Gril sıkı rakiplerdir.
Sıralama : 4 - 10- 7 - 6

6.ayak: Altılı ganyanın son ayağında bir müddet ara verse de Sakarbaşı favorimdir.Yarışları başarılı kısrak Ege Güzeli, burada bir yarış gördükten sonra çalışmalarını sürdüren Sürmelibey, yine bir yarış gören süratli safkan  Ran ve yaklaşık 4 ay ara verse de kalitesiyle Çelikyurt kuponlarda bulunmalıdır.
Sıralama: 2 - 7 - 8 - 11  - 1


35 TL.

Bol şanslar...


Hiç yorum yok