Header Ads

YENİ EKLENENLER

14 Ekim 2019 Kocaeli Altılı Ganyan Tahminleri (Furkan Meriç)


                   İstanbul'da uzun aradan sonra iki yarış gören ve katıldığı son yarışında kazanan at ile arasında maksimum 4-5 boy fark bulunan ve o yarışta sekizinci olarak kalan Cevhere günü başlangıç ayağında sürpriz ismimdir. Şayet ilk kez çıkacağı kum pisti yadırgamadığı sürece çok iyi koşarak bu vasat rakiplerini geride bırakma ihtimali de çok yüksek. Pedigri itibari ile de kum piste çok daha yatkın bir kan hattına sahip olduğunu gözlerden kaçmayan kısrağı ihmal etmeden yazalım.

Sevgili dostlarım günün ikinci ayağı benim en zorlandığım yarışlardan biri. Gerek önde yüksek tempo olacak olması gerekse binicilerin performansından ötürü günün sürprize açık koşusu gibi duruyor. Bu koşu için sıralamam; Starttan iyi bir şekilde çıkması elinde Saraycariyesi bu tip yüksek tempolu koşularda sonlarda etkili gelecek düzeyde. Binicisini pek beğenmesem de bir iki koşudur kolladığım Karaşövalye bugün lehine şartlarda kazanabilir. Önde ne kadar yüksek tempo olacak dediysem de aprantisini diğer isimlere oranla bir adım önde tuttuğum Ezinegelini ağır kilolar ile koşmaya da alışkın bir isim. Son metreleri etkili koşan Kainatım ise boş kilosu ile sürpriz yapabilir. 

BARTH BOY:  Yarış gördükçe daha iyi işler çıkartabileceğini düşündüğüm bu isim son startında 1400 metre mesafeyi 1.30.00 ile tamamlarken çok daha sert isimlerle start almıştı. KV-8 o koşudaki performansını,özellikle virajdan sonra sert rakiplerine bir direnç gösterebilmesi açısından beğenmiştim. Bu kez kısalan mesafede başladığı gibi bitirebilir. 
Önde boş kaldığı zaman etkili koşan Kara Hisar daha öncesinde uzun mesafeli yarışlarda da başarılı olmuş bir isim. Kocaeli pistini oldukça seven safkan başladığı gibi yarışa da son noktayı koyabilir. 87 günlük ara ile gelecek olsa da dinçlik yarışlarını seven Ildır Rüzgarı , Bursa'da etkili koşular çıkarttığı jokeyi idaresinde etkili işleri ile söz sahibi olabilir. Son koşusunu çok beğendiğim Sideli ve bu pistte çok başarılı koşan Black Wasp ise diğer tuttuğum isimlerdir.


TUMBULAĞAM: İzmir'den tanıdığımız safkan özellikle son iki koşusunda gerçekten iyi işler çıkarttığını belirtmek isterim.Bunun yanı sıra mesafe uzadıkça 1400 ve üstü işlerde çok daha verimli koşabileceğini düşündüğüm Tumbulağam'ın bugün için şanslı görmemin iki nedeni var. İlki önde liderlik isteyecek isimlerin sayısının fazla olması. Diğeri ise bu mesafede son yarışlarına oranla da çok daha verimli koşabileceğini düşünmemden ötürüdür. Ulubeyi- Atlıbey- Çelikmavi- Dejnikli ve Çivici gibi ayağına seri isimlerin olduğu bu grupta iyi yer tutması halinde sonlarda etkili gelecek olan bu isim günün ikinci banko ismidir.
KOCAELİ ALTILI TAHMİNLERİ ;

             
1.AYAK: 9.3.5.1  
2.AYAK: 4.8.5.12 
3.AYAK: 2.BARTH BOY 
4.AYAK: 3.6.5.8
5.AYAK: 5.TUMBULAĞAM 
6.AYAK: 4.7.13.1 

Hiç yorum yok