Header Ads

YENİ EKLENENLER

18 Ekim 2019 İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri (Furkan Meriç)


               Sevgili dostlarım bugün yine en sevdiğimiz programlardan biri olan İstanbul programı ile karşı karşıyayız. Diğer yarış programlarının aksine Adana,İstanbul ve İzmir benim için çok daha özeldir ki dün gerçekleşen Ankara sonuçlarının ardından bir daha elimi sürmemeye söz verdim. Mümkün olduğunca bu üç programa oynamaya daha çok dikkat edeceğim. Bugüne gelecek olursak yine tahminden ziyade üstünde durmak istediğim isimler mevcut o isimlerden sizlere bahsedeceğim.

TIME TO INVOLVE: Genel itibari ile yarış hayatının ilk koşusuna çıkacak atlar için emin konuşmayı pek sevmem. Sonuç itibari ile atın stiline ve yarış içerisindeki rakiplerinin henüz neler yaptığını görmüş olmadığımızdan tam bir yargıya varabilmek zor. Bugün için ise bu safkanda dikkatimi çeken en önemli şey uzun süreden beri idman pistinde ve bir çok hazırlığının olmasıdır. Akabininde ise 1200 metrelik işleri de olduğunu gördüğümüz bu isim grubun bir adım daha önünde gibi duruyor.

UĞURSEL: 1 Eylül tarihindeki kayıtlarıma giren arkadaşlar görebilirsiniz o gün bu safkanı 4-5.at konumunda iken iki atla sizlere önermiştim. Kaldı ki çokta güzel bir yarış yaparak 2400 metre mesafede bu pistte kazanmıştı. Sonrasında ise gereksiz yere Grup-1 ve Kv-8 yarışlarda yaşça büyük ve güçlü isimlerin arasında start aldı ki bu çok çok gereksiz bir hareketti. Özellikle bunun için twitter hesabımdan bir paylaşım yapmıştım fakat sonra bu bir kaç kesimi rahatsız edince kaldırmak zorunda kaldım. Sözün özü; saçma sapan,sert gruplarda koşturulan ve gereksiz yere yıpranan Uğursel bugün nihayet adam akıllı koşabileceği isimlerin arasında. Önde temponun artacağı her metre kendi lehine olduğunu düşündüğüm safkanı boş kilosu ile ihmal etmeyin.

5.AYAK: Dostlarım bu yarışa baktığımda önde gitmeyi seven seri stilde bir çok isim mevcut. Altı ismi tutuyorum. Ankara'dan takibimde olan ''Rudra'' başta olmak üzere İstanbul çim pistinde zaman zaman ters yarışlar koşan ''Arapoviç'ten sürpriz bir yarış gelebilir. Katıldığı son yarışı kazanırken gayet iyi koşan ''Pist Kralı'' ve  o gün hemen dibinde biten ''Fevzi Abi'' ise yine iyi koşabilirler. Son metreleri kuvvetli olan  ''Kamakaya'' ekürisi Sukaya ile birlikte değerlendirilir. Ankara kum pistinden buraya kazanarak gelen ve büyük bir sürpriz yaptığı son yarışının ardından bir kez daha start alacak olan ''Begümtay'' diğer şanslı gördüğüm isimlerdir. 


PEXUSS: Üstüne basa basa defalarca son yarışlarında sizlere hep ilk sıradan verdiğim,bununla da kalmayıp son birinciliğinde banko olarak önerdiğim Pexuss bugün benim bir kez daha kazanabileceğini düşündüğüm isimdir. Bu pistte son yarışında H-17 yarışta tabela içerisinde kalırken o gün tamam bu kez kötü koşacaktır diye düşündüğüm isimdi. Beni yanıltmak ile kalmadı, yarışı kazanan isminde hemen yanı başında bitiverdi. Tempolu koşularda gayet iyi yarışlar çıkartan kısrak için keşke dediğim tek nokta Berkan Çığla ile koşmayacak olmasıdır. 


Saat: 21.30


Hiç yorum yok