Header Ads

YENİ EKLENENLER

18 Ekim 2019 İstanbul Altılı Ganyan Tahmini (Metin Hoca)


Değerli dostlar, takip edenleriniz bilir son birkaç gündür önerdiğim  yerli ve yabancı yarışlardaki şablonlar 5 te kalıyor.Bu döngüyü yarına kırıp başarılı bir kurgu yapmayı planlıyorum.Faydalı olmasını umut ederek...

1.ayak:Bu KV-7 koşulardan oldum olası hep çekinmişimdir.Yine çok zor ve çekişmeli geçeceğini düşündüğüm koşuya mümkün mertebe fazla sayıda safkanı yazarak son günlerde sıkça yaşadığımız ilk ayak sendromunu aşmaya çalışacağım.
Sıralama: 9 - 2 - 7 - 6 - 1- 3

2.ayak: İlk kez koşacak tayların 1 - şartlı mücadelesinde Kurtel ekürisinin uzun süredir hazırlanan pişkin taylarından Time To İnvolve usta jokeyi ve 3 kulvardan çıkma avantajları ile favorimdir.Böylesine koşularda Karataş' ın tayları  "üzmediği"  ve yarışseverin banko yazarken çok zorlandığı artık bir  gerçek.Bugün özelinde tayın hazır ve çok pişkin olmasını dikkate alıyor ve jokeyine fazlaca iş düşürmeden koşuyu kazanmasını bekliyorum.Bankomdur.
Sıralama: 8 Time To İnvolve

3.ayak:Bu grup safkanların koşularında neredeyse her yarış başka bir safkanın kazanması alışkanlık haline geldi.Cheri Cheri Lady' nin  yarışın temposunu belirleyeceği koşuda bügün için sonlardan gelip bu kısrağı avlayabilecek safkanların Kenobi ve After Forever olacağını düşünüyorum.Yarışı bu 3 safkan dışına çıkarmayacağım.
Sıralama: 3 - 1 - 5

4.ayak: Son yarışında starttan 5 boy geç çıkıp dışarıları dolaşarak önlere gelmesine rağmen girdiği bariyer dibinden istenilen sprintini yapamayınca jokeyi tarafından fazlaca zorlanmayıp adeta bu yarışın golobunu yapan  ve son kısa işinde kantarmaları koparırcasına aynayı geçen Bekir ' den çok etkili bir koşu bekliyor ve direk banko olarak öneriyorum.
Sıralama: 2 - Bekir

5.ayak:Kaizbert yavrusu Pist Kralı bu koşunun tartışmasız favorisidir.Fevzi Abi, Sukaya, Ova Beyi rakipleri olup, Rudra ve Eskihisar yarışın süprizleridir.
Sıralama:3 - 6 - 5 - 7 - 4 - 10 

6.ayak:Uygun sıkletiyle koşacak safkanlar Pexuss, Güzelçocuk ve  Zor Müzeyyen ' in ön planda şanslı olduğu koşuda form durumları beğenilen Malakka, Albuena ve 1 yarış kazanırsa jokeyliğe terfi edecek olan M.Çelik' in bineceği Eclipse rakip olarak kuponlarda bulundurulmalıdır.
Sıralama: 9 - 6 - 10 - 2 - 3 - 545 TL.

Saat : 23:45

Bol şanslar...
Hiç yorum yok