Header Ads

YENİ EKLENENLER

6 Ekim 2019 İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri (Furkan Meriç)


                          Dostlarım merhaba. Pazar günün değişmez programlarından İstanbul programı  yine beklentilerin üstünde zor yarışlarla dolu. Bende bu hafta neredeyse boş geçtim oyunları.Dolayısıyla da bu pazar zor İstanbul oyununa iştirak etmeden olmaz.

                          İkinci Altılı Ganyanın başlangıç ayağı olan günün dördüncü koşusunda favorim son yarışında Ankara'da start alan ve start verildikten sonra zağması koptuğu için yarışta hiçbir şekilde varlık gösterememiş olan 3 numaralı STARBİR olacaktır. Sentetik pistteki ilk mücadelesini de gayet iyi bulduğum safkan önde yüksek tempoda gidecek isimlerin olmasını lehine çevirmesini beklediğim ilk isimdir. Geri kalan diğer atlar için yorum yapmayacağım arkadaşlar,şablonda tuttuğum sıralamayı değerlendirebilirsiniz. Yarış hayatının ilk koşusunda 1200 metre mesafede start alırken üçüncü olarak kalan ve 1.13.21 derece elde ederken geçildiği iki isimde daha sonra Şartlı yarışlarda start alan CASCADA önde her ne kadar süratli bir çok isim bulunsa da dinçlik ile hazırlıklarının hakkını verirse iyi koşabilir. Mesafe kısaldıkça daha iyi koşmasını beklediğim ayağına seri kısrak STORM LIGHT, bir türlü sprintini ayarlayamadığı için yarışlarda da gerçek performansının altında kalan STARLIKE ve  ufak bir aranın ardından start aldığı iki yarışta da tabela içerisinde kalan LAST IMPACT bu kez aksesuar değişikliğine gitmiş. Çimdeki ikinci yarışı gibi koşabilirse yarış içerisinde olur.


VAHŞİ KIZ: Bugüne kadar start aldığı 12 yarışta 834 bin TL kazanç sağlama başarısı gösteren kısrak,koştuğu diğer rakiplere kıyasla bu kez çok daha uygun isimlerin arasında. Koşunun temposunu da belirleyerek yarış içinde Big Name ile fazla sorun yaşamazsa startla aldığı liderliğini sonlara kadar götürerek kazanacağını düşünüyorum. 

Rakip 2 numaralı Magnum Opus..

DENİZİM: Tempolu yarışlarda çok daha iyi koşmasını beklediğim Denizim için bugün her şey çokta lehine gibi duruyor. Kağıt üzerinde baktığımızda ayağına seri isimlerin olmasının yanı sıra virajdan sonra da önde tempoyu arttırmak isteyecek isimler olacaktır. Ankara'da kusursuz bir hazırlık döneminden geçen ve 13 koşuda 7 birincilik elde ettiği jokeyi ile start alacak olan Denizim günün ikinci banko ismi. 


 ZÜBEYİR:Bu kez kendisine çok uygun isimler bulduğunu düşündüğüm  günün üçüncü banko ismidir. Son yarışlarında çok daha sert isimlerle start alarak başarılı da yarışlar çıkartan Zübeyir'in katılmış olduğu buradaki son sentetik pist performansı da şuan ki grubu geride bırakmak için oldukça yeterli. Kazanamama serisine son vermesini beklediğim bu isim ile günü sonlandırıp hepinize bol şanslar diliyorum.....İSTANBUL 2.ALTILI TAHMİNLERİ ;

1.AYAK:  3.2.1.6.9.5 

2.AYAK:  6.8.5.3 
3.AYAK:  1.5.8.2.4 
4.AYAK:  5.VAHŞİ KIZ 
5.AYAK:  3.DENİZİM 
6.AYAK:  1.ZÜBEYİRHiç yorum yok