Header Ads

YENİ EKLENENLER

19 Ekim 2019 Wolverhampton Altılı Ganyan Tahmini (Metin Hoca)


Değerli dostlar,Wolverhampton koşularına yorumları geceden yazdığımı, yarış saatine kadar önemli bir değişiklik olması halinde yapacağım güncellemeleri  twetter hesabımdan duyurabileceğimi hatırlatıyor ve koşuların yorumlarına geçiyorum.

1.ayak: Tayların şartı koşusunda 2 yarış görmüş ve bu yarışlarda iyi bir preformans ortaya koymuş olan Crystal Pegasus koşunun favorisdir.Bu taya rakip olarak Godolphin formasıyla koşacak olan My Vısıon ve onun gizli ekürisi konumundaki King Of Arms düşünülmelidir.Koşunun bu 3 tayın çıkmasını beklemiyorum.
Sıralama: 3 - 7 - 4

2.ayak: Benim bu koşudaki favorim formunu beğendiğim ve bu mesafeye uyumlu olduğunu düşündüğüm Falcon Ciliffs olacaktır.Henüz kazanamamış olsa da böylesine pistlerde 3 plasesi bulunan Givepeaceachance, eküri destekli Konigin ve Yamato rakipleridir.Engelli koşulardan yarış nefesi açık gelen Never A Word ve ihtiyar delikenlı Yasir koşunun süprizleridir.
Sıralama: 4 - 5 - 3 - 9 - 2 - 7

 3.ayak:  Maiden olmasına rağmen potansiyelli bir safkan olduğuna inandığım Vipin ' in son çim yarışlarını ölçü almıyorum.Bu pistte koşup  3. kaldığı koşuda son viraja gurubun gerisinde  girmiş ve önünde oluşan setten dolayı jokeyi safkanı ne dışarıya alabilmiş ne de orta kulvardan açılmasını beklediği koridor bir türlü açılmadığından bariyer dibine dalıp burdan gelmek istemiş olsa da yarış bitmişti.Bugün İrlanda' dan gelen Earl Of Bunnacurry olmasa Vipin' i direk banko olarak önerecektim.İrlanda atlarının zaman zaman geldikleri böylesine koşularda rakiplerine kolay hakim olabildikleri İngiltere Yarışları gerçeğini dikkate alarak bu 2 safkanı beraberce değerlendirelim diyorum.
Sıralama: 1 - 4

4.ayak:Böylesine pistlerde koştuğu 6 yarışın 3 ünü kazıp diğer ikisinde de 2. kalabilmeyi başarmış olan With Caution bana göre tartışmasız favoridir.Rakipleri , Dizzy G, Whisper Aloud ve İrene May'dir.
Sıralama: 1 - 4 - 7 - 3

5.ayak:Bu koşudaki favorim, uzun süredir takibimde olan ve hep güçlü rakiplerle mücadele ettiğinden dolayı bir türlü kazanamayan ve de bugün için agf oranlarına göre cazip bir konumda çıkacağını düşündüğüm Al Hamdany olacaktır.Rakipleri, çok güçlü olan  kır safkan Paths Of Glory ve üzerinde Dettori gibi bir jokey olmasına rağmen son yarışında geçilen El Misk' tir.Koşunun süprizini son yarışını beğendiğin Asian Angel ve Dubai Tradition yapabilir.
Sıralama: 2 - 3 - 5 - 7 - 9

6.ayak:Altılı ganyanın son ayağında katıldığı tek yarışında mücadeleye girdiği güçlü rakibini geçemeyeceğini anlayan jokey O.Murpy tarfından fazlaca üzülmeden  koşuyu 2. tamamlayan Godolphin ekürisine ait olan Nsnas' ın kazanmasını bekliyorum.Ufak tefek yapısına rağmen kum çim ayırmadan etkili koşularına tanık olacağımıza inandığım safkan bankomdur.
Sıralama: 5 - Nsnas


36 TL.

Bol şanslar diliyorum...

Hiç yorum yok