Header Ads

YENİ EKLENENLER

2 Kasım 2019 İzmir Altılı Ganyan Görüşleri (Furkan Meriç)ÖZBURGAZ: Son start aldığı yarışlarda aslında çok iyi durumda olduğu gözlerden kaçmayan ve eksik koşabileceğini düşünmeme rağmen son kum koşusunda dahi performansını merak ettiğim bu isim kazanan attan 8-10 boy fark yerken bile fena koşmadı. Şimdi genel olarak İzmir ve İstanbuldaki çim pist performanslarına bakacak olursak  sonlardaki kuvvetli atakları da bu grubu geçmek için yeterli olduğunu düşünüyorum.

''Name Of The Rose'' için ikinci yarışında Twitter sayfamda bir yorum yapmıştım. O gün belki de çim pistten ötürü etkisiz koşan bu isim ilk yarışında ise gerçekten gözden kaçırılmayacak kadar sonlarda etkili gelmişti. Yarışın başından - viraj dönülene kadar adaptasyon sorunu yaşayan ve buna rağmen yine de ilk yarışına çıkmış olan bir isim için güzel koşmuştu. Bugün yine kum pist ve 200 metre daha uzayan mesafede nasıl koşacağını merak ediyorum.  Yine o gün ilk yarışına çıkan ve bugün ki jokeyi ile uzun süreden beri hazırlanan ''Neos'' ise bir yarış görmesinin verdiği avantaj ile farklı koşabilir.

GÜNYELİ: Grup içerisinde bir çok rakibinin arkalarda beklemesini en iyi şekilde değerlendirebileceğini düşündüğüm Günyeli virajdan sonra istediği avansı alabilirse son noktayı da koyabilir. 

HAVE A NİCE TRİP: Stil değişikliğine giderek daha çok bekleme yapmayı tercih eden ve son yarışlarında da bugün ki aprantisi ile uyum yakaladığını gördüğümüz safkanın hem uzayan mesafede hemde yarışın süratli gidecek olmasından ötürü sonlarda etkili gelebileceğini düşünmemden ötürü favorimdir.

Günün kapanış ayağında mesafe 1200 olsa aslında çok rahat bir şekilde sizlere tek olarak önerebileceğim ''Karasultan'' favorimdir. Çoşgel gibi seri bir isme dahi liderliği vermeyen ve kafa kafaya giden kısrak, bugün daha çok bekleme yarışı yapan rakiplerinin arasında viraja avanslı dönebilirse günün de kazananı olabilir. ''Benligül'' ise benim en ciddi gördüğüm rakiplerinden bir tanesidir. Özellikle 13 Temmuz günü Cem Şen ile start alıp 33 Ganyana ikinci olarak kaldığı yarışta bile tek attığım Benligül'den start problemlerini aştığı zaman çok iyi yarışlar beklediğimi arkadaş grubumuzda da belirtmiştim.Nitekim o günden sonra koştuğu yarışlarda iyi neticeler alan kısrak bugün de uygun grupta çok şanslı. Hiç yorum yok