Header Ads

YENİ EKLENENLER

23 Kasım 2019 İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri (Furkan Meriç)


                 Sevgili dostlarım merhaba. Şöyle bir ''Kasım'' ayındaki paylaşımlarıma  baktığımda ''6 Kasımdan'' beri sitemizde bir oyun vermemişim. Son iki aylık dönemde de zaten toplasanız 15 tahmin vermemişimdir. Yoğunluğumdan ötürü pek vakit ayıramadığım gerçeği ortada yani. 
                Bugün yine tahminden ziyade - her ayakta iyi koşabileceğini düşündüğüm isimler için yorum hazırlıyorum.
                Yorumlarımı okuduktan sonra Twitter ve Facebookta paylaşmayı ve beğenmeyi unutmayın arkadaşlar.Ne kadar çok kişiye ulaşıp görülmesini sağlarsak hem bizim için hemde diğer arkadaşlarımız için yararlı bir iş olur bu

         Genel olarak rakiplerinin performansından ötürü ''BERKALP '' bu yarışta benim favorim. Fakat 24 günlük dinlenme sürecinde hazırlıklarının olmaması biraz kafama takılmadı değil. Yapmadı mı yoksa verilmedi mi hiçbir fikrimde yok. Lakin gruptaki diğer isimlere oranla son koşularındaki istikrarlı ve tabela içerisindeki iyi neticeleri bu grupta söz sahibi olması için yeterli.         2 Aylık aranın ardından katılmış olduğu son yarışında sprintine geç kaldığından ötürü kaybeden ''PERFECT BALANCE'' bu kez aynı hataya düşmezse kazanabilir. Aksesuar değişikliğine giden ve performansını beğendiği jokeyi ile favorimdir. Gruptaki bir çok ismin sprinter karaktere sahip olmasından ötürü önde temposunu bozacak bir ismin olmaması şansını arttıran ''EL KIZI'' avansı alabilirse arka gruba dayanabilir. 4 numaralı ''OĞLUM KÜRŞAD'ı da performans olarak beğeniyorum. Yarışın temposuz olması belki aleyhine bir durum fakat grup içerisinde önlere yakın yer tutarsa şanssızlığını kırabilir.         Start problemleri yüzünden bir türlü gerçek performansını veremediğini düşündüğüm ''DIRTY WOMAN'' sentetik pistte daha farklı koşabilen bir isim. Bu yıl katıldığı 18 yarışta henüz kazanma başarısı gösterememiş olsa da bir çok yarışta şartlar lehine oluşmadı. Kimi yarışta kilo dezavantajı - kimi koşuda da start problemleri. Bugün ise startla beraber ön tarafa düşüp tempoyu arttıracak bir çok ismin olması şansını arttıran kısrak- daha etkili olduğu sentetik pistte kazanamama serisine son verebilir. Gruba baktığımda o kadar ahım şahım kalitede performanslar sergileyen isimler olduğunu düşünmüyorum.        


 İlk yarışında Handsome Hero isimli ata baş farkı ile geçilerek ikinci olarak kalan '' ÇAKALINOĞLU'' verdiği 76 gün aradan etkilenmez ise maiden'a veda edebilir. O gün geçildiği safkan daha sonra katıldığı iki yarışı da üst üste kazanmayı başarırdı. Şartlı-4  ve Kv-7 koşuları kazanan Handsome Hero , son katıldığı yarış olan Kv-8 grupta ise kazanan ismin hemen arkasında 3-4 boy farkla ile beşinci olarak kalmıştı. Kaliteli bir isme denk gelen Çakalınoğlu bu kez daha uygun grupta kazanabilir.

          Yarış hayatının başlangıç koşularında istikrarlı performanslar sergileyen ''MÜHENDİS'' son üç yarışında tabela dışında kalmıştı. İyi durumda olduğunu düşünmediğim bu yarışlarda da kötü performans sergilemesinin sebebi bu olabilir. 200 Güne yakın aranın ardından 13 gün önce bir kez daha start alan safkan ağır kilosunun da verdiği dezavantaj ile beklenileni verememiş olsa da bu kez kazanarak sürpriz yapabilir. Son yarışında öne erken yürüdüğü için kötü koşan ''LOBO NEGRO'' uyumlu jokeyi ile kazanmaya yakın. Henüz gerçek günücü göremediğimiz ve özellikle son yarışında bu grubu geçmeye yetecek kadar iyi isimlerle start alan ''ERSEL'' temkinli yaklaştığım isimlerden biridir. Yarış hayatına süper bir başlangıç yapan ''CANOĞLUM'' bu yıl Ocak ayına kadar etkili işlerde çıkartmıştı. Ardından geri çekilen ve Mayıs ayından bu yana sadece altı koşu gören safkan takı değişikliğine gittiği son yarışında ağır kilosuna rağmen fena işler çıkartmadı.       


Hiç yorum yok