Header Ads

YENİ EKLENENLER

3 Kasım 2019 Adana Altılı Ganyan Görüşleri (Furkan Meriç)


               - Aradan sonra Ankara'daki koşusu bu gruba hakim olmak için gayet yeterli olan ''Mako Bey'' herkesin olduğu gibi benimde açık ara favorimdir. Hatta ara sonrası hemen koşturulmayıp 24 gün idmanda olmasının yanı sıra 5-6 tane ciddi hazırlıkla bu koşuya girecek olan safkanın son idmanlarını da bugün ki binicisi gerçekleştirmiş. AGF Oranı yüksek olsa da oyunu cazipleştirmek adına tek olabilir.
             
               - %4 oynanma oranı ile koştuğu son KV yarışta kendisinden beklenilenin çok üstüne bir yarış çıkartan ''Canım Çidem'' özellikle son 400 direği geçilirken ön grubun birden gerisine düşmüş ve sonunculuğa düşmüştü. O dakikadan sonra sonlarda yapmış olduğu ataklar ile ikinci olan kısrak belki de geriye düşmese kazanan isim olabilirdi. Yarışı süratlendirecek isimlerinde olması lehine Canım Çidem kendisine hakim binicisiyle kazanabilir.

               - Koşuyu orta sıralarda takip ettiği Ankara kum pistindeki son Şartlı*3 grupta sonlarda etkili gelen kır at ''O Bir Reis'' bana göre son yarışının üstüne çıkmadan normal şekilde dahi koşsa bu rakiplerine hakim olması gerekir. Yine ilk ayaktaki Mako Bey gibi bu safkanın da kazanarak maiden'a veda etmesini bekleyenlerdenim. 


               - Adana 2.Altılı başlangıç ayağı oldukça zor ve karışık gibi duruyor. Sizlere iki isim önereceğim bu yarışta. Aksesuar değişikliğine gittiği son yarışındaki performansını çok tatminkar bulduğum ve sonlarda kuvvetli gelse de tabela içerisine giremeyen ''Meltemin'' önde tempo yapmayı seven isimlerin olduğu bu koşuda sonlarda etkili gelerek bu kez kazanabilir. Yine grup içerisinde daha sert isimlerle mücadele etmiş olsa da ilk kez uzun mesafeye çıkacak olmasından ötürü nasıl koşacağını kestiremediğim ''Belenus'' ise bu dezavatajına rağmen yine de kazanan isim olabilir.

              
 - Koşuyu anlamsız yere çok gerilerde takip ettiği son yarışında bir ara orta bölümde sıkışıp alan ve gerçek performansının %100'ünü veremediğini düşündüğüm ''Hamdi Bey'' günün en zor koşularından birinde favorimdir. Yine son yarışındaki gibi kendisine uygun rakipler bulan safkan bu kez yarışı daha önlerde kabullenebilir ise sürpriz yapabilir.
2 yorum: