Header Ads

YENİ EKLENENLER

30 Kasım 2019 İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri (Furkan Meriç)


                  Merhaba arkadaşlar. Keyifli İstanbul programında sizler için hazırladığım yorumlarım aşağıdadır. Şartlı-1 koşular hariç geri kalan diğer dört yarışta bir kaç isimden söz ettim. Bol şanslar....AFTER FOREVER: Sentetik pist performansı tatminkar olan ve bu kez ilave dilbağı takısı ile koşacak olan safkan favorimdir. Son katılmış olduğu yarışta biraz da mesafeden etkilendiğini düşündüğüm bu isim 1400 metre mesafede daha önce 7 kez start alırken 6'sında ilk iki sırada kendisine yer buldu. Daha önce geride bıraktığı isimlerin arasında-mesafesinde bir kez daha kazanan olabilir. 


3.AYAK
: 62,5 kilo ile start alacak olan Lupo Uno ve son iki yarışında toparlanmış olsa da bu yıl koşu kazanma başarısı gösteremeyen 9 numaralı ekürisinin burada %40'ları bulan oynanma oranına sahip olması şaşırtıcı. Grup çok zor değil,belki yine kazanabilirler ama para arayan herkes için tam da aranacak bir koşu. Benim burada ilk önereceğim ve şanslı gördüğüm at hatta risk alanlar için tek dahi diyebileceğim isim 3 numaralı MISS PERFECT. Dört ay gibi bir aranın ardından ilk yarışını kazanma başarısı gösterirken gayet iyi koşmuştu. Sonrasında beş hazırlık gören ve dereceli işler yapan kısrak 2020 yılında farklı bir seviyeye ulaşabilir. Yine burada geçtiğimiz sentetik pist yarışlarından dikkatimi çeken ve bugün 59 gün geri çekilerek start alacak olan İŞARET kafamda soru işareti oluşturan tek isim. Geri çekilmeden önce hemcinsleri arasında KV yarışlarda start alacak seviyeye kadar gelmişti . Dikkat edelim. 
LAZ OĞLUM- AKDAMAR : Üç ay aradan sonra bu yıl iki yarış gören ve özellikle katılmış olduğu son koşusunda en dıştan kuvvetli ataklar ile gelen Laz Oğlum tabela dışında kalmış olsa da güzel bir yarış çıkartmıştı. Mesafe son yarışına oranla 100 metre daha uzasa tereddütsüz olarak kazanabileceği düşündüğüm safkan bugün için öne yakın iyi yer tutabilirse sonlardaki atakları kendisine birincilik getirebilir. Yine son iki yarışında bu gruptan daha farklı isimlerle boy ölçüşen Akdamar , Kulaklık aksesuarını taktığı son yarışta Cankurtbey-Özpar arkası üçüncülük elde etmişti. Bugün yine kendisini tanıyan jokeyi ile start alacak olan safkan kazananlardan biri olabilir.
       KURTULUŞBEY
:  İstanbul sentetik pist performansı hayli tatminkar olan ve katılmış olduğu son yarışta Kocaeli pistinde yarışı gerilerde takip ettiği için son metrelerde etkili gelse de Kapaklıcan'a baş farkı ile kaybeden Kurtuluşbey bu kez daha iddialı olacaktır. Şayet bu safkanın katıldığın son sentetik pist yarışını açıp izlemenizi öneriyorum. 15 Kasım Tarihinide katıldığı bu yarışta koşuyu son 200 metrede içteki rakiplerine hakim olarak rahat şekilde kazanacakken geçtiği, iki rakibinden Özgünstone'a geçilerek yarışı burun farkı ile ikinci olarak kaybetmişti. Bu kez daha iyi koşacağı mesafesinde ihmal etmeyin.

Hiç yorum yok