Header Ads

YENİ EKLENENLER

13 Aralık 2019 İzmir Dikkat Edilmesi Gereken İsimler (Furkan Meriç)


13 Aralık 2019 İzmir Dikkat Edilmesi Gereken İsimler (Furkan Meriç)

                   Son iki yarıştır tabela içerisinde kalırken iyi neticeler alan ''Asdoper'' önde istediği tempoyu koyabileceği bu yarışta son iki yarışına oranla daha da çok kısalan mesafede beyaz bayrak ayna yapabilir.
              

                   5 ay gibi bir süre ardından kısa mesafede start alan ve koşunun tüm yükünü çektiği son yarışında tabelanın hemen dibinde beşinci olarak kalan ''Şifneoğul'' bu kez başarılı yarışlar çıkardığı uzun mesafede günün sürprizini yapabilir. Eksik koşması halinde çok büyük sürprizde olabilir. Zorlandığım bir koşu.

                   Start problemleri yüzünden çok daha uygun gruplarda dahi söz sahibi olabilecek kapasiteye sahip olan ''Kafadar'' bu kez makineden 15-20 boy geç çıkmadığı takdirde bu rakiplerine rahat hakim olabilecektir diye düşünüyorum.
                   
                   Maiden koşu kazandıktan sonra el değiştiren ve yeni ilgililerinde çıktığı son yarış olan H-15 grupta önde yüksek tempoda kaçan bir çok ismin olmasından ötürü stili dışında koşarak bekleme yarışı yapan ''Mutlu Çocuk '' bugün biraz daha uygunlaşan rakiplerin arasında start alacak. Son idmanlarında kendisi ile özel olarak ilgilenen binicisi idaresinde kazanan isim olabilir.

                    Son ayak gösterişli kazandığı son koşusunu beğendiğim ''My Bıg Boy'' isimli ata bir rakip önereceğim . Henüz yarış hayatına yeni başlangıç yapan ve son yarışında İzmir kum pistinde altıncı olarak kalırken virajı da epey geride dönerek etkili gelen ''Power Stroke'' uzayan mesafede sürpriz yapabilir. Nitekim Şartlı-5 grupta kendisinden çok daha fazla yarış görmüş-tecrübeli isimlerin arasında elde etmiş olduğu derece ve yarış içerisinde sonlardaki kuvvetli atakları bu gruba da üstünlük sağlamak için yeterli. 

Hiç yorum yok