Header Ads

YENİ EKLENENLER

25 Aralık 2019 İstanbul Altılı Ganyan Yorumları (Furkan Meriç)


                    25 Aralık 2019 İstanbul Altılı Ganyan Yorumları
(Furkan Meriç)

                 Dostlarım merhaba. Tahminden ziyade yine benim ön planda gördüğüm isimler hakkında düşüncelerim yer alacak bu paylaşımda. Hepinize bol şanslar diliyorum.


Günün başlangıç ayağında jokey olduktan sonra performansında düşüşler meydana gelen aprantisi ile start alacak olsa da GOLDENPASS'tan etkili bir yarış bekliyorum. 3 aylık aranın ardından ilk yarışında son ana kadar direnen bu isim ikincilik elde etmişti. Ardından uzun mesafedeki ilk koşusu da gayet iyi olduğu düşünüyorum. Bu kez önde istediği tempoyu bulacak gibi gözüken Goldenpass startla beraber aldığı liderliğini son metrelere kadar taşıyabilir.

2.ayak maiden koşu için beş isim önereceğim. İlk yarışında G.Kocakaya ile start alan ve son 300-400 metre direğine kadar yarışın içinde olan ULUBİLGE bugün için performansını merak ettiğim isimlerin başında. Yine bugün plase konumunda çıkan ismin hemen arkasında kalırken yarış hayatının ilk koşusuna merhaba diyen SANİTAY erkek rakiplerin arasında söz sahibi olabilir. Sonrasında MENGÜALP, bu yarış için yaptığı hazırlıkları gayet tatminkar olan İNANCALI ve MONDİELKAYA ise diğer şans verdiğim isimlerdir. 


Her ne kadar ağır kilo ile start alıyor olsa da temposunu bozacak isimlerin olmayışı şansını arttıran PRATİK NEVZAT'ı sürpriz bir koşu çıkartabilecekler arasında görüyorum.
Dinçlik yarışlarını seven VICTORY IS OURS kendisine kısa gelen son yarışındaki performansını sahaya yansıtabilirse uygun rakiplerin arasında bir kez daha kazanabilir. 

Virajı çok gerilerde döndüğü son koşusunda etkili bir performans ortaya koyan RODRIGUEZ bir ara hakim olduğu içteki rakibine sonlarda boyun eğmişti. Bir kez daha kendisini tercihleyen ve idmanlarını kendi yaptırdığı bugün ki jokeyi ile start alacak olmasından ötürü favorimdir. 800'ü / 53 hazırlıkları ile bu yarışa gelen ve galoplarına baktığımızda uzun süredir idmanda olduğunu gördüğümüz bunun da yanı sıra ciddi hazırlıklar yapan TONYA vasat grupta çok at yazacaklar için önereceğim sürpriz isimdir. 


Dişi arap atlarına ait olan son ayakta tuttuğum beş isim var. 

Bunlar; SEVDAM - SUBİKE - MEİS- GÖKÇE HATUN ve UZUNCUK ÇİÇEĞİ'dir. 


Hiç yorum yok