Header Ads

YENİ EKLENENLER

6 Aralık 2019 Kocaeli ve İzmir Altılı Yorumları (Furkan Meriç)


                 Merhaba arkadaşlar. Kocaeli ve İzmir programı nacizane görüşlerimi sizlere aktarıcam. Fakat okurken kendi bilginiz dışına çıkmayı benim yazdıklarımın da tavsiye niteliğinde olduğunu unutmayın.
                                                       --  KOCAELİ --
       
                Günün 4.ayağı olan 1500 metre mesafe koşuda şuan için çok geri planda kaldığını gördüğümü 6 numaralı VELİAHT BETÜL 'den güzel bir yarış bekliyorum. Özellikle yarışı önde süratlendirecek isimlerin fazla olması,bunun yanı sıra Ankara koşularını baz almaz isek son yarışlarında ağır kilolara rağmen bu grup ile iyi neticeler alacak düzeyde koşan kısrak,sonlardaki etkili atakları ile kazanan olabilir. Şuan TJK resmi sitesini açtığımda %5 gibi bir oynanma oranına sahip olması bana çok az geldi.

                Ankara'dan formda gelen ve diğer iki kum yarışının aksine ilave olarak Dilbağı aksesuarı taktığı son kum yarışını beğendiğim BLACKBOARD ,bir sonraki yarışında KV yarış koşarak ikinci olan Shorty isimli ata kaybetmişti. Bu performansını çok beğenmiş olduğum , bu kez pist değişikliğine giden ve önde istediği tempoyu koyduğu zaman durmayacağını düşündüğüm bu kısraktan da iyi bir koşu bekliyorum. 

                Temposunu bozacak isimlerin sayısının az olması şansını arttıran UZUN BEY , diğer yarışlarına oranla da kilo farkı olmadan yarış görecek. Uyumlu jokeyi ile beyaz bayrak ayna yapabileceğini düşünenlerdenim. 

                                
                                                        --  İZMİR  --
     


                  İzmir programı açıkçası beni pek sarmadı dostlarım ama şöyle dikkatimi çeken notlar var. Aytudor koşusunda son yıllarda genelde sürpriz ve plase isimler yarış kazanmış. Aradan sonra iyi görüntüsü ile dikkat çeken Arkansas Soul, son yarışına anlam veremediğim Baydöker ve mükemmel form durumu ile Wın The West  işaretleyeceğim isimlerdir.

                   4.Ayak olan 1400 metre mesafeli yarışta ise ayağına seri 1-2-4-6 gibi isimler mevcut. Son yarışında büyük bir sürpriz yapan 19 Ganyan ile kazanan 
 GIALLO RAGAZZA aynı performansı sağlarsa bir kez daha kaldığı yerden devam edebilir. Yine o gün üçüncü olarak kalan DREAM SOLDİER yavaş yavaş geliyorum sinyallerini çakmaya başladı.Biraz daha erken yarış içine girebilseydi o günde kazanabilirdi. RUNNER SUN benim bu grup içinde önerebileceğim üçüncü ve son attır. 

                   Bu yıl henüz kazanma başarısı gösterememiş olsa da üç ay gibi bir süre önce İzmir kum pistte ikinci olarak kalırken iyi bir sonuç alan EZİNEGELİNİ de bugün grup içerisinde kendisine sert rakip olacak isimler ile arasında kilo farkını lehine çevirebilir. Nevzat Avcı ile bu şehirde almış olduğu ikincilikte gayet netti. 

                  Bunun haricinde son ayak BOSNALI KIZ için zaten Twitter hesabımdan bir paylaşım yapmıştım. Gerçekten iyi bir yer tutabilirse bu rakiplerini de geçmemesi için hiçbir neden göremiyorum. Rakip olarak Derin Damla çok geri planda kalmış gibi duruyor. Belki çok at yazıp atlayan vardır,bu ismi de ilave etmeyi unutmasınlar.

Hiç yorum yok