Header Ads

YENİ EKLENENLER

04 Şubat 2020 Kocaeli Dikkat Listesi Yorumlu (Furkan Meriç)


04 Şubat 2020 Kocaeli Dikkat Listesi
 Yorumlu  
(Furkan Meriç)





ARAPMAN: Uzun süredir takip ettiğim fakat bir türlü birinci olma başarısı gösteremeyen bu isim son başarılı yarışlarında start aldığı gruplara nazaran daha uygun isimlerle start alacak. Yani bu kadar uygun grupta start alacak olması bir yana yarışı önde kabullenecek olan bir çok isminde olması şansını arttırdığını düşündüğüm Arapman bu rakiplerini geride bırakarak bana göre uzun zamandır beklediği o birinciliğe de bu grupta ulaşabilecek kapasitesi en yüksek olan isimdir.


SANBERK
: Kum pistte bugüne kadar katıldığı 20 yarışın 16'sında tabela içerisinde bulunan kısrak , Kocaeli pistinde start aldığı 9 koşunun 7'sinde ise ilk iki sırada yer aldı. Bir kez daha sevdiği pistte start alacak olan kısrak favorimdir ki grup içerisinde kendisine en sıkı rakip olacak isim olan My Sultan ile arasında çok fazla oynanma oranı var. Bu kadar çok geri planda kalmış olması benim için sürpriz olan ve İstanbul Sentetik pistte katıldığı son yarışlarda da  iyi neticeler aldığını düşündüğüm Sanberk sevdiği pistte ciddi rakibi olan My Sultan'a üstünlük sağlayabilir.


                Günün 6.Koşusu olan tabela ayağında dikkatimi çeken ve geri planda kalarak sürpriz yapabileceğini düşündüğüm isim 7 numaralı NESLİCAN HATUN olacaktır.  Yalpagan,Warrıor Gırl ve Cheat gibi 450.000 TL üstünde kazanç sağlamış isimlerle anneden öz kardeş olan bu isim yarış hayatına İstanbul Sentetik pistte başlamış ve beklenileni verememişti. Ardından çok uzun bir süre yarış görmeyen ve neredeyse dört ay gibi uzun bir süre yarışlardan uzak kalan kısrak bu yıl start aldığı ilk koşuda da kendi halinde bir dokuzunculuk elde etti. Kum pistteki ilk performansını merakla takip edeceğim bu isim neden günün en büyük sürprizine imza atmasın ?? Vasat grupta yazılır. 


               Daha önce beş kez geri çekilen ve uzun aralardan sonra start aldığı bu beş yarışta da kazanamamış olsa da sert gruplarda çok etkili koşan BEHRAMKALE bugün bulduğu vasat grupta 101 gün arasına rağmen koşunun da kazananı olabilir. Dinçlik yarışlarını seven safkan favorimdir.  Biraz daha fazla incelediğimde bu ismi gerçek anlamda dinçlik yarışlarını çok iyi koştuğunu fark ettim. Şimdi ilk beş ayağı geçip burada arası olan isime önlem alıp yatmak istemeyecek olan dostlarımız vardır ki haklılar da ama küçük oyuncular için ise günün son ayağında Behramkale'den beyaz bayrak ayna yarışı beklenebileceğini düşünüyorum.


İsmet Çoşkun Kocaeli  Altılı Ganyan Tahmin için TIKLAYINIZ



Hiç yorum yok