Header Ads

YENİ EKLENENLER

8 Şubat 2020 İstanbul Yorumlu Dikkat Listesi (Furkan Meriç)


8 Şubat 2020 İstanbul Yorumlu Dikkat Listesi
(Furkan Meriç)
               

                  İstikrarsız bir çok ismin start alacağı koşuda yarışın SATIŞ - koşusu da olması kazanan ismi belirlemek açısından hayli zorlaşıyor. Fakat bu zor grupta sizlere dört isim önereceğim ki burayı az atla geçenlerin verdiğim atlardan biri kazanması halinde de oyunu bulma şansı daha da artacaktır. Ağır kilo ile katıldığı son H-15 yarışını beğendiğim Maicon,tempolu koşuları da seven bir isim. Bu kez kilo kiloya etkili koşabilir. 57 gün aradan sonra start alacak olsa da İstanbul pistini çok iyi tanıyan Empire Son boş kilosu ile günün sürprizi. Son sentetik pist yarışlarını kazanamamış olsa da performans açısından tatminkar neticeler aldı. Henüz yarış kazanma başarısı gösterememiş olsa da aksesuar değişikliğinden sonra iki yarışı da güzel Angels Share ise arka planda kalmış bir isim. Bu kısrakta iyi koşabileceğini düşündüğüm isimler arasındadır. Sentetik pistte 9 yarışın 7'sinde tabela içerisinde yer alan Torcularis ise son yarışında eksik olduğu kaba kum performansını baz almıyorum. 


               Beklentilerimin çok üstünde koştuğu son yarışını beğendiğim Özpar , ufak bir takı değişikliğine gittiği son yarışından da yavaş tempoya rağmen başarılı bir ikincilik ile ayrılmıştı. Hilaleda,Arslanturbo,Lokum Oğlu, Makriköy ve Botan gibi ayağına süratli isimlerin olması şansını arttıran Özpar kazanabilir. Uzun aradan sonra bir yarış gören ve kendi halinde elde ettiği beşinciliğini çok beğendiğim Sıkıntı Yok ise bir diğer üzerinde duracağım isimdir. Daha önce yaşça büyük rakipler arasında da iyi koşan safkan, uyumlu jokeyi idaresinde kazanabilme ihtimali olduğunu düşünüyorum.Şubat ayı içerisinde yapmış olduğu hazırlıklarında da gayet iyi durumda gözüküyordu.

             
              Maiden koşuda aradan sonra iyi yarış koşan Gıanguır bugün dilbağı aksesuarı ile start alacak. 1200 metre mesafede devir almakta zorlandığını düşündüğüm bu isimden de iyi bir yarış bekliyorum. Üstüne koyup ilerleyeceğini düşünüyorum. Yine yarış hayatının ilk koşusunda gayet iyi koşan Saılor Man , beşinci olurken safkanı o yarışta geçen isimlerin bir sonraki koşu performanslarının da iyi olduğunu görüyoruz. İlk koşusunda dahi kazanıra giren Saılor Man bugün beklenilenin daha da üstünde koşabilir.

            Programın kapanış ayağında favori ismim 3 numaralı Aysel Ana olacaktır. Yaklaşık dört aya yakın aranın ardından bu yıl ilk koşusuna çıkan kısrak,sonlardaki etkili bindirmeleri ile tabelanın hemen dışarısında kalmıştı. Sentetik pist performansı da tatminkar Aysel Ana , kendisine rakip olacak isimlerin fazla olmamasından ötürü yarış içerisinde başarılı bir netice almaya aday olduğunu düşünüyorum.


Sevgili dostlarım siteyi ziyaret ettiğiniz vakit günde  ''SADECE 1 KEZ '' Destek olmayı unutmayınız.
Hepinize programda bol şanslar diliyorum. 

Hiç yorum yok