Header Ads

YENİ EKLENENLER

14 Ağustos 2020 İstanbul Tahminim (Batu 35)


Herkese merhaba öncelikle ilk tahminimi bugün yayınlıyorum. Haydi koşulara geçelim.


 1.Koşu: GÜNYELİ'nin tempo vermesini beklediğim yarışta eğer GÜNYELİ önde boş kalırsa bitirmeye çok yakın görüyorum ama HİLALEDA kafayı alıcam diye inatlaşır ise bu sefer devreye TEKKURŞUN VE VARLIKLI GİRİCEK.

2.Koşu: ARDABEY start ile birlikte kafayı alıp bitirmek isteyecektir. Ve benimde favorimdir ama tabikide rakip gördüğüm öncelikle 3 isim var ASLANSOYLU-DUMAN VE YETİM ALİ. ARDABEY'in en ufak hatasını affetmeyeceklerdir. Geriye kaldı 1 at MALIBUNUN OĞLU ben riske girmek istemiyorum diyenler  bu ayağı kapatabilir.

3.Koşu: Aradan sonra çok iyi dönen ve son yarışıda gayet iyi olan ZAFER ATEŞİ'ni sizlere banko olarak öneriyorum.

4.Koşu:ŞAHİNSEMİH start ile birlikte kafaya gelip usta jokeyi Sadettin Boyraz idaresinde
bitirmek isteyecektir ama 63 kg olması bende biraz şüphe bıraktı o yüzden son koşularını hep ağır kilolara koşup tabeladan düşmeyen bir BEKİR var bugün 52.5 kg ile start alacak. Onun dışında mesafesine dönen bir TAŞRALI var. Aradan sonra gayet güzel koşan bir ŞAHİNŞEVKET var. Ve birde son koştuğu yarışta bu gruptan daha iyi isimlerle koşup yakın ara bitiren bir KAZDAĞI var. Yani bu koşuda sırasıyla tuttuğum isimler ŞAHİNSEMİH-BEKİR-TAŞRALI-ŞAHİNŞEVKET-KAZDAĞI bu isimler ile bu ayağı geçebiliriz.

5.Koşu:Favorim formda olan jokeyi ile SARIHANDAN rakip olarak öncelikle 2 isim önericem bu gruptan daha üst seviyede gördüğüm GİZEMNAZ ve mesafesine dönen PRENSES MONTANA öncelikle SARIHANDA'nım rakibi olacaktır. Yeri olanlar KADEŞ-KURDELE VE FEVZİ ABİ isimli safkanlarıda ekleyebilir.

6.Koşu:2 Yaşlı ingilizlerin maıden mücadelesinde 2-3 gidip düzlükte basıp liderliği almasını ve birdahada kimseye kaptırmadan yarışı kazanacağına inandığım LUCKY ROCK günün en güvendiğim isimlerinden biridir sizlere banko öneriyorum.

7.Koşu:İlk koşusunu çok beğendiğim inatçı bir karakteri olan KESKİNŞAH favorim. İlk çim pist koşusunu ölçüye almadığım SAYDAM ATEŞ. İzmir'den gelen MİLASBERK VE ilk koşusunu kazanan TAYLARIN GÜZELİ ile bu ayağı geçebiliriz.

8.Koşu:DELİ TAHİR VE KANEKONUN OĞLU'nu Ayırmıyorum. Eğer sentetik piste uyum sağlarlarsa KUZEY YAĞMURU VE KING BERKAY'da kazanabilir. Birde bu gruptan daha üst seviyede olan FIRE OF WORLD VAR. O yüzden bu ayağı biraz kalabalık geçiyorum.

9.Koşu:AWARENNESS VE MYSTIC STAR son koşuda birbirinden ayıramadığım isimler yeri olan KIND OF GREY Ve QUENN LILY isimli safkanları ekleyebilirler.1-2-4

1-2-3-5///H

ZAFER ATEŞİ (5)

1-7-2-6-5

11-6-9////3-8-21

LUCKY ROCK (10)

2-1-7-5

4-3-6//5-1

3-8///7-2

Hiç yorum yok