Header Ads

YENİ EKLENENLER

2 Ağustos 2020 İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri (Gökhan Şeker)


1.Koşu : Startla beraber Lions Rose 'un numarayı alarak yarışı beyaz bayrak ayna yapmak için koşacaktır.Önde çokca rahatsız edilmezse bugün süprize imza atabilir.
Bu ara formunun zirvesinde olan apranti kardeşim Burak Akçay idaresindeki Engel Yok en ciddi rakibi olacaktır.Sentetik piste ilk defa çıkıcak olan BIG FARRIER ve son yarışında Kocaelinde kazanarak form tutan FLASH FORWARD diğer şanslı isimler olur.

2.Koşu :Startla beraber BÜTÜNAY numarayı alacaktır.Mesafede grup içinde en iyi 2.dereceye sahip safkan yarış rölanti giderse çok şanslı .Ekürilerden AZANT ,henüz iki yarış koşmuş olmasına rağmen NİĞBOLU,yarış içindeki iki kısraktan biri olan ESTİGEÇTİ ve her ne kadar kilo alsada çim pistte çok daha etkili yarışları olan ALSANCAKLI diyerek bu koşuyu geçebiliriz.

3.Koşu:UMUTLU ve ŞENHAN'ın önlerde kabulleneceği bu yarışın en şanslı ismi tartışmasız FATİH AĞA olacaktır.Grubun en genç ismi YETİM ALİ ve bu mesafeleri çok iyi koşan BODRUM KALESİ yazarak rahat yarış izleyebiliriz.

4.Koşu : İlk yarışında kazanmış olduğu piste dönen ve dişi olmasına rağmen yeri gelince erkeklere dahi kafa tutaacak kalitede olan SAMSUN günün bankosudurç.Sıralı ikili oynacak dostlar FIRTINALI DENİZ'i değerlendirebilirler.

5.Koşu :Yapmış olduğu yarışlarla gruptan farklı noktada olan FERHAN yarışın en şanslı ismi olacaktır.Alternatif banko adayımdır.Tırnağının ucundaki MISTER HEART son yarışı ile toparlanma sinyalleri veren DERİN DİYAR,uygun sikleti ve yetenekli apranti ile LONGSTAR,LEX STALLIONIS ve MAICON yazaarak rahat yarıs izleyebilirsiniz.

6.Koşu :Bölünen maidenın ilk ayağında ise SELÇUK SAN ekürisine ait EMPRESS FAUSTINA en şanslı isim olup rakipleri ; JAPS BOMB,YELLOW LEGEND,HAPPY TIME ve çok ama çok süprize ayağına seri safkan CHAMPAGNE VE son yarışında sahanın dilinde olan DIDONE diyerek geçelim.

7.Koşu :G1 Harem koşusunda kalitesiyle mesafeye yatkınlığıyla favorim ISKRA'dır.Yarışın önde süratli gitmesi muhtemel olup THE LAST ROMANCE ,ALTINBAŞAK ve PERİ LİNA'nın çok şanslı olacağını düşünmüyorum.MISS HELIN genelde 1400-1600 metrelerde daha etkili koşsada hızlı gidicek yarışın diğer bir şanslı ismi olacaktır.
Son 2 yılın flaş jokeyi Kocakaya idaresindeki HAFO ve sayın başkanın kısrağı BLACK CHINESE diğer şanslı isimler olur.

8.Koşu :Yılın merakla beklenen koşusunda geçen seneden farklı bir CALL TO VICTORY izliyoruz.Rakibe göre koşan geldikçe giden safkanın mesafe problemi yaşayacağını düşünmüyorum.Bundan sebep bugün kazanmasını bekliyorum.En ciddi rakibi tabi ki VERNAZZA olacaktır.İsteyenler yıkabilir..

9.Koşu :Bölünen maidenin 2.ayağında tereddütsüz en şanslı isim  LIVE THE MOMENT olacaktır.İlk defa çim piste cıkıcak olmasına rağmen etkili kosmasını beklediğim DELAL SULTAN en ciddi rakibi olur.Süprize ise ;mesafede 1.12.99 ile kosan FETTAHOĞLU,bi türlü bekleneni veremeyen MIRO,kısrak babası BIN AJWAAD olan BRAVE MAN ilk defa start alıcak
süprize bi çarpı atılabilir..

10.Koşu : Luna Lovegood'un yaşamış olduğu talihsizliğinden dolayı koşamaması bu yarışı adeta karakolda bitirir diyorum.Ön tarafı forse etmesini beklediğim AFTER TULIP şayet SELEN KIZIM gitmezse numara götürür.SELEN KIZIM alırsada 2'ye yatıp düzlük yarışı yapabilir.Süpriz isim olsada benim yarış favorim.Ki Mehmet Kaya'da bu tarz yarışları çok iyi yapar.Ön tarafın süratli gitmesi ise
MALA MOJA en ciddi rakip olacaktır.İstanbul'da etkisiz koşsada bu sefer başka bir PRIOR izleyebiliriz.Yaşamış olduğu talihsizliğe rağmen iyi koşan REAL QUEEN tekrar devreye girmek isteyecektir.Dişi yarışlarının etkili jokeyi Selim Kaya idaresindeki MOORLAND,SCARFACE etkisi ile mesafe tutması muhtemel MINDHUNTER diğer şanslı isim olur.

Şablon

LIONS ROSE (1)//3-2-5

3-2-10-4-1

FATİH AĞA (1)//7-4

SAMSUN(6)

FERHAN(4)//3-2-8-6-5

12-13-9-3-10-11

ISKRA (4)//6-3-2

CALL TO VICTORY(2)

8-11-3-10-4

AFTER TULIP (1)//7-12-13-10-9
Hiç yorum yok