Header Ads

YENİ EKLENENLER

30 Ağustos 2020 İstanbul 2.Altılı Tahminleri (Furkan Meriç)


Sevgili dostlarım merhaba. Program üzerinde çok durmayacağım çünkü yeterli vaktim yok. Yayını zaten çok geç bir saatte giriyorum. Bu yüzden kısa kısa sürpriz yapma ihtimali olan isimlerden söz edeceğim. 

Çok farklı bir ismin gelmesini beklemiyorum. Şablonda verdiğim dört ismin dışına çıkmaz diye düşünüyorum. Ön grupta Kar kız'ın üstüne oynamayı bırakın temposunu geçebilecek isimlerde var. Bu yüzden sonlarda etkili geleceğini düşündüğüm Maça Kızı favorim olsa da , Bursa'dan gelen bir diğer isim olan Angel OF Love'de farklı bir yarış çıkartabilir gibi gözüküyor.


Favorim 17 numaralı Zlatıbor. Temponun olduğu her koşuda beklenilen performansın üstünde yarış çıkartacaktır ki,bugün de önde gitmeyi seven bir çok rakibi var. Son yarışındaki gibi çok arka sıralarda kalmazsa birincilik elde edebilir.

Bu rakiplerinden çok daha iyi isimlerle koşan , kilo dezavantajı olsa da Carrot diyorum. Aksesuar değişikliğinden sonra son iki yarışında farklılaşan Sılk Road ve uzun aradan sonra yavaş yavaş toparlanacağını düşündüğüm Megaladon.

GAZİ KOŞUSU'nda önde muhtemelen tempolu bir koşu olmayacak . Dolayısıyla ne kadar ne yakın giden isim varsa şansı da o kadar fazla diye düşünüyorum. Virajdan sonra yarışı çalan koşuyu da kazanır . O yüzden 1 numara favorim olsa da son yarışını ölçü almadığım Upper Cut yarış başlangıcından beri uzun mesafenin tozunu yutmuş durumda. Esip gürleyebilir. Vernezza'da sigorta olur. O da umarım çok arkalarda kalmaz ki yarışa ortak olabilsin. Ben bu üç isim arasında geçer diye düşünüyorum fakat çok büyük sürprize imza atacak isimlerde çıkabilir. 


Son 1200 metre yarışındaki performansından sonra Dragon Born'u bu grupta harcamam. Çünkü yanına at yazacak kadar zengin değilim. Gelir ya da gelmez. Ben inanarak tek atıp,rahatlıkla gelmesini bekleyebilirim.

Günün kapanış koşusu iki isim. İlki uzun mesafede farklılaşan ,bambaşka şekle bürünen Ceylincan. Bu ismin Ankara'da beşinci olduğu yarıştaki rakipleri bugün Gazi koşuyor,Anafartalar koşuyor. Özellikle de son 2200 metre yarışındaki birinciliği çok şahaneydi. Rakip olarakta Marakay'ı önereceğim. Son yarışında çok geride kaldı. Çok bekledi. Gereksiz bir bekleme yaptı açıkçası. Esasında bu stilde koşan bir atta değil. Yani daha çok orta sıralarda yer tutmayı seven biri. Kendisini tanıyan jokeyi ile daha iyi koşacaktır.

Arkadaşlar umarım güzel bir pazar günü olur ve hepiniz kazançlı çıkarsınız. Herkese mutlu pazarlar.


İSTANBUL 2.ALTILI TAHMİNLERİ ;
      
1.AYAK: 9.1.7.8 
2.AYAK: 17.3.7.10.6
3.AYAK: 1.5.4 
4.AYAK: 1.13.12
5.AYAK: 3.DRAGORN BORN 
6.AYAK: 5.10 


Hiç yorum yok